Vokietijoje vėl brangs keliai

Vokietijoje vėl brangs keliai

Vokietijoje vėl brangs keliai

Šiuo metu Vokietijos Vyriausybė svarsto įstatymą, kuriam įsigaliojus, nuo 2016-ųjų metų, užsieniečiai, važiuojantys greitkeliais, turės mokėti apie dešimties eurų mokestį už dešimt dienų. Šis mokestis turėtų įsigalioti lengviesiems automobiliams, nes vilkikai už Vokietijos kelius moka pagal nuvažiuotus kilometrus.

Jei įstatymas bus priimtas, tikimasi, kad į biudžetą papildomai bus surinkta apie 2,5 mlrd. eurų per metus. Šis pasiūlymas sulaukė nemažai kritikos, tačiau buvo priimtas kompromisas – užsieniečiai mokės ne už visus kelius, bet tik už greitkelius.

Papildomai už kelius surinktos lėšos bus panaudojamos kelių remontui, mat prognozuojama, kad per keletą metų automobilių skaičius Vokietijos greitkeliuose labai stipriai išaugs. Planuojama, kad per 15 m. sunkvežimių turėtų padaugėti apie 40 proc.

Tokie srautai pareikalaus nemažai investicijų keliams renovuoti. Anot Vokietijos transporto ministro, surinktos lėšos bus kryptingai panaudojamos infrastruktūrai gerinti. Vokietijos piliečiai nuo minėtos rinkliavos bus atleisti.

Rekomenduojame:
Krovinių ir transporto pasiūla: geresnių laikų ilgesys
Kelių rinkliavos sistema Vokietijoje
„Euro 6“ standartas: dar vienas žingsnis ekologijos link ar noras parduoti daugiau naujų sunkvežimių?

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras