Lizingas: kaip rinktis ir ko vengti?

Lizingas: kaip rinktis ir ko vengti?

Lizingas: kaip rinktis ir ko vengti?

Finansinis lizingas yra plačiausiai paplitusi transporto priemonių finansavimo forma. Lizingo paslaugas siūlo tiek bankai, tiek gamintojai, teikiantys savo produktų kreditavimo linijas. Kaip išsirinkti tinkamiausią lizingo kompaniją?

Trys svarbūs dalykai

Svarbu atskirai įvertinti tris skirtingus dalykus: pirma – produkto kainą, jo eksploatacinius kaštus ir išliekamąją vertę, tada – finansavimo paslaugos kainą, sugretinant suvienodintus lizingo bendrovių pasiūlymus ir galų gale – smulkiomis raidėmis surašytas papildomas sutarties sąlygas. Tai gali būti reikalavimai draudimo ir eksploatacijos sąlygoms, ribojama vilkikų rida ar finansinių ataskaitų teikimo grafikas.

Visi sprendimai aptariami iš anksto

Kitos svarbios sąlygos – sutarties nutraukimo galimybės. Jose numatoma, kokiomis sąlygomis klientas gali atsisakyti sutarties: kokios galimos netesybos, kompensacijos ar kiti aspektai. Šias sąlygas būtina aptarti prieš sudarant sutartį ir dėl jų būtina derėtis.

Būtina taisyklė – vienodos sąlygos

Ar verta rinktis lizingo kompanijas pagal jų kilmę, pavadinimą, ar dar kokius nors kriterijus? Ar didelės ir žinomos kompanijos geresnės už mažas ir nežinomas?

Lizingo kompanijos siūlo sumažinti mėnesinės įmokos dydį, sutarties termino pabaigoje sumokant prekės likutinę vertę – iš anksto numatytą sandorio sumos dalį, kurią sumokėjus, užbaigiama lizingo sutartis. Likutinę vertę didele dalimi apibrėžia prekės išliekamoji vertė (suma, kurią galima gauti, ją parduodant) rinkoje: kuo ši yra didesnė, tuo didesnė gali būti ir likutinė vertė.

Rekomenduojame
Tobulėjančios logistikos paslaugos
Lietuvos vežėjų konkurentai: kas jie tokie?
TYRIMAS: ko Lietuvos vežėjai tikisi iš transporto biržų?

Tags: , , ,

Jūsų komentaras