Spąstai vilkikų vairuotojams – Kalė uostas

Spąstai vilkikų vairuotojams – Kalė uostas

Spąstai vilkikų vairuotojams – Kalė uostas

Prancūzijoje – Kalė uoste – vilkikų vairuotojų iš visos Europos vėl laukia neramumai. Pabėgėliai, kerštaudami už tai, kad sugriaunami jų planai nuvykti į Didžiąją Britaniją, spendžia žabangas. Naujausias įvykis, sukrėtęs visą transporto bendruomenę, kelio užtvara iš medžių. Ji tapo lemtinga vienam iš vairuotojų – susidūrus kelioms transporto priemonėms, viena iš jų sprogo, o vairuotojui nepavyko pabėgti iš sunkvežimio kabinos. Jis mirė vietoje.

Lietuvos ir užsienio asociacijos, atstovaujančios logistikos bendroves ir jų darbuotojus, sako, kad yra padarę viską, ką galima padaryti. Iš esmės situacija išlieka sudėtinga – pabėgėliai braunasi į kabinas, grasina vairuotojams, apiplėšinėja vilkikus ir gadina krovinius. Atrodo, kad netgi vietos policija yra nepajėgi užkirsti kelio tokiems brutaliems įvykiams. Dauguma vilkikų vairuotojų iš Didžiosios Britanijos atsisako imtis šio darbo dėl situacijos Kalė uoste.

Darbdaviai iš Lietuvos savo vairuotojams organizuoja mokymus, kaip elgtis kritinėse situacijose, susidūrus su užpuolikais. Tam skiriama vis daugiau dėmesio. Kol kas ši priemonė yra efektyvi, nes lietuviai vis dar ryžtasi drąsiai vykti per Kalė uostą.

Įvairių saugumą galinčių užtikrinti institucijų šiuo metu prašoma pasirūpinti saugiu privažiavimu prie uosto bent jau penkiasdešimties kilometrų atstumu.

Rekomenduojame
Krovinių vežimo į Didžiąją Britaniją ypatumai
Jokių nakvynių vilkiko kabinoje!
Vokietijoje vairuotojams draudžiama kassavaitinio poilsio laiką praleisti transporto priemonėje

Tags: , , ,

Jūsų komentaras