Via Baltica permainos – jau greitai

„Via Baltica“ permainos – jau greitai

„Via Baltica“ permainos – jau greitai

Visiems gerai žinomame kelyje „Via Baltica“ kraupios nelaimės tampa kasdienybe. Šis kelias neretai  daugelio Lietuvos piliečių mintyse asocijuojasi  su mirtimi. Jau netrukus šiame „mirties kelyje“  sulauksime pokyčių, kurie įvyks dar šiais metais.

„Via Baltica“ pagrindinė problema ta, kad automobiliai važinėja itin dideliu ir nesaugiu greičiu, tačiau specialistai sako, kad tai ne vienintelė bėda.  Kelyje galima pastebėti ir turbūt ne vienam vairuotojui teko patirti, jog dažnai vairuotojai nesilaiko atstumo ir važiuoja per arti vienas kito.

Dažnai sunkvežimiai važiuoja vienas paskui kitą kaip traukiniai, todėl lengvųjų automobilių vairuotojai praranda galimybę aplenkti dviejų juostų kelyje. Dėl šių priežasčių atsiranda nemažai avarijų ir žūčių.

Prieš savaitę tragiškai netoli Panevėžio mirė du žmonės. Saugaus atstumo nesilaikymas ir buvo šios tragiškos nelaimės priežastis. Siekiant sustabdyti mirtis kelyje, buvo įvykęs atsakingų tarnybų susitikimas, kuriame buvo kalbama, kaip greičiau būtų galima pagerinti situaciją. Sprendimas buvo rastas, tačiau neaišku, kaip jis veiks realybėje.

Numatytos baudos už saugaus atstumo nesilaikymą, tačiau jos tik simbolinės – įspėjimas arba 2 eurų bauda.

„Via Baltica“ kelyje prasidės eksperimentas. Nupiešti specialūs brūkšneliai kas 50 metrų, kurie rodys, kokiu atstumu reikia važiuoti. Vėliau bus įrengti sektoriniai greičio matuokliai, kurie matuos vidutinį vairuotojo greitį.

Rekomenduojame
Staigmena vilkikų vairuotojams – turbo-žiedinė sankryža
VIA BALTICA magistralėje balandį bus ribojamas greitis
Kaip mus ruošiasi nustebinti Lenkija ir kodėl mums svarbus Suomijos dalyvavimas „Rail Baltic“ projekte?

Tags: ,

Jūsų komentaras