Vežėjų problemos NVS šalyse

Vežėjų problemos NVS šalyse

Vežėjų problemos NVS šalyse

Lietuvos vežėjų asociacijoje „Linava“ įkurta speciali komisija, kuri rūpinsis vežėjų problemomis NVS šalyse. Pasiūlymas, kad reikia tokios komisijos, kilo po prezidiumo narių A. Rutkausko ir E. Mikėno pristatytos ataskaitos apie komandiruotę Maskvoje. Iškilo būtinybė kuo aktyviau dirbti Rusijos ir kitų NVS šalių rinkose, kuriose Lietuvos vežėjai susiduria su aibe problemų.

Nuo vasario 24 d. Rusijoje įsigaliojo įstatymas „Dėl tarptautinių vežimų automobilių transportu valstybinės kontrolės vykdymo bei atsakomybės už padarytus pažeidimus“. Šio įstatymo nuostatos gali būti pradėtos taikyti ne anksčiau nei trečiajame šių metų ketvirtyje.

Vežėjai įspėjami apie tai, kad jei po vasario 24 d. pareigūnai taikytų sankcijas, reikia reaguoti teisminiu keliu. „Eurazijos transporto operatorių susivienijimas“ padės Lietuvos vežėjams spręsti iškilusius ginčus.

Kol kas vežėjai dėl šio įstatymo pernelyg neišgyvena ir tiki, kad jei ir bus priimti poįstatyminiai aktai, vežėjai juos supras teisingai ir galės sklandžiai dirbti Rusijos rinkoje.

Rekomenduojame
Ar Lietuvos ir ES šalių vairuotojų atlyginimai Vokietijoje taps „vokiški“?
Vežėjai galės operatyviai sužinoti, kiek moka už degalus
Lietuvos vežėjams – teisinė pagalba iš Prancūzijos

Tags: , , ,

Jūsų komentaras