Vežėjų rinkoje pokyčiai: populiarėja pirkimai drauge su kolegomis

Transporto rinkos pirkimai grupiniu būdu

Jau kurį laiką Lietuvos transporto rinkos atstovai kalba apie tai, kad didelio masto paslaugas ar brangius produktus, reikalingus veikloje, stengiasi pirkti masiškai, susibūrę su kitais kolegomis, kuriems tuo pat metu reikia to paties. Taip didieji prekių ir paslaugų teikėjai gali padaryti kur kas didesnes nuolaidas negu perkant pavieniui.
Panaši situacija susiklostė ir servisų atstovams, kurie jungiasi parduodami paslaugas vežėjams. Mažieji servisai buriasi tarsi po vienu „stogu“ ir taip gali suteikti daug pigesnes ir operatyvesnes paslaugas didžiosioms logistikos bendrovėms. Tai leidžia sėkmingai konkuruoti su didžiaisiais tarptautiniu mastu veikiančiais servisais.
Prognozuojama, kad per artimiausius penkerius metus Lietuvoje liks vos keli dideli „grandai“, aptarnaujantys didžiąsias vežėjų bendroves, mat išgyventi pavieniui nepavyksta dėl konkurencijos, taip pat fizinių galimybių laiku atlikti darbus.
Ši problema dėl paslaugų suteikimo konkurencingomis kainomis tapo itin aktuali po to, kai dauguma lietuviško kapitalo bendrovių persikėlė į Vakarų Europos šalis. Nemažai kompanijų remonto darbus atlieka nebe Lietuvoje.

Rekomenduojame
Kas naujo Austrijoje: vilkikų eismo apribojimai
Jokių nakvynių vilkiko kabinoje!
Spąstai vilkikų vairuotojams – Kalė uostas

Tags: , ,

Jūsų komentaras