Verslininkai transporto specialistus universitetuose ruošia patys

Verslininkai transporto specialistus universitetuose ruošia patys

Verslininkai transporto specialistus universitetuose ruošia patys

Jau kurį laiką transporto sektoriuje stebimas paradoksas: jaunimui, pabaigusiam kolegiją ar universitetą, sunku įsidarbinti, o transporto sektoriaus atstovai teigia, kad nuolat trūksta darbuotojų. Pagrindinė problema, kurią įžvelgia darbdaviai – aukštosios mokyklos netinkamai ruošia būsimus specialistus.

Studentas, baigęs transporto specialybę, ne ką geresnis už tą, kuris nebaigė. Smulkių ir vidutinių vežėjų asociacijos sekretorius Sigitas Žilius akcentuoja, kad universitetuose transporto specialybes baigę studentai į darbo rinką ateina su itin aukšta saviverte, bet reikiamų žinių bagažo neturi. Juos tenka mokyti darbo vietoje. Didžiausia problema, kad mokymo procesas, kol jaunas darbuotojas pradeda savarankiškai dirbti, užtrunka net kelis metus, o norėtųsi, kad būtų kitaip.

Susidariusi problema paskatino transporto atstovus grįžti į auditorijas. S. Žilius tiki, kad universitetuose yra potencialas, kurį reikia išnaudoti, todėl nuo rugsėjo keliauja į universitetą ir skaito paskaitas apie transporto įmonių veiklos organizavimą ir valdymą.

VGTU Logistikos ir transporto vadybos katedros vedėjas Darius Bazaras džiaugiasi, kad studentai, turi galimybę mokytis iš praktikų jau kelis metus ir priduria, kad praktikai ir gamybininkai ne tik dėsto, bet dar prisideda prie studijų programų kūrimo, dalyvauja darbų gynimuose. Tokia verslininkų integracija gerai atliepia studentų poreikį – gauti informacija iš realybės.

Rekomenduojame
TimoCom prisidėti prie transporto ir logistikos specialistų rengimo
Nuo rudens VGTU rengs verslo logistikos specialistus
Transporto barometras: Trečiajame ketvirtyje ir vėl stebimas krovinių perteklius

Tags: 

Jūsų komentaras