Vengrijos keliuose – staigmena vairuotojams

Vengrijos keliuose – staigmena vairuotojams (fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Vengrijos keliuose – staigmena vairuotojams (fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Vengrija, kaip ir kitos Europos šalys, pastaruoju metu labai stipriai kenčia dėl kelių niokojimo dėl didelių sunkiasvorių transporto priemonių ašių apkrovų. Vyriausybė kartu su vietine Kelių direkcija priėmė sprendimą ir įdiegė mobiliuosius kontrolės punktus, kuriuose transporto priemonių svoris bus tikrinamas nestabdant vilkiko – kelyje įmontuoti davikliai fiksuos bendrąją transporto priemonės masę ir ašių apkrovas.
Naujoji sistema vadinasi TSM, tačiau galios ir seniau veikiantys kontrolės punktai, kuriuose bus taikoma tradicinė patikra. Tikimasi, kad naujieji kontrolės metodai leis padidinti vilkikų svorio kontrolės efektyvumą iki 50 proc. Kelyje esantys davikliai fiksuos ašių apkrovas ir siųs duomenis į centrinį punktą.
Naujieji kontrolės punktai yra įrengti daugiau kaip 80 skirtingų Vengrijos vietų. Iki gruodžio 31 d. bus taikomas pereinamasis laikotarpis, todėl vežėjai, pažeidžiantys bendrąsias ašių apkrovos taisykles, liks nenubausti, tačiau visi gaus įspėjimus. Nuo 2018 m. kontrolė įgaus kur kas didesnį pagreitį ir pažeidėjų lauks solidžios baudos.

Rekomenduojame

Tags: , ,

Jūsų komentaras