Vaizdo registratoriai gali būti ne tik naudingi

_NIK6222_450x300pxSocialiniuose tinkluose dažnai galima rasti įvairių vaizdo įrašų, filmuotų vaizdo registratoriais, kuriais dalijasi žmonės, keliuose pamatę ką nors įdomaus ar neįprasto. Vaizdo registratoriai pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo, juos naudoja ir eiliniai eismo dalyviai, ir vilkikų vairuotojai. Taigi, visiems naudojantiems šiuos prietaisus, metas suklusti – pasirodo, kad vaizdo registratoriumi užfiksavus vaizdą ir jį paviešinus, galima užsitraukti nemalonumų.

Vaizdo registratoriumi vairuotojai dažniausiai užfiksuoja eismo taisyklių pažeidimus, o viešindami juos mano, kad atlieka pilietinę pareigą. Tačiau retas susimąsto, kad viešindami vaizdo įrašą gali sulaukti kvietimo atvykti į teismą.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ragina vairuotojus nesidalinti vaizdo registratoriaus įrašais, nes tai pažeidžia šiuo metu galiojančius įstatymus, taip pat tokie veiksmai kelia realią grėsmę atsidurti teisiamųjų suole.

Nors šiuo metu nėra aiškaus nustatyto reglamento, kaip galima panaudoti užfiksuotus vaizdus vaizdo registratoriumi, tačiau vairuotojams yra teikiamos rekomendacijos. Vairuotojams siūloma neskelbti vaizdo medžiagos internete, o nufilmuota medžiaga naudotis tik tada, jei įvykyje dalyvauja pats vairuotojas, vaizdo registratoriaus naudotojas.

Rekomenduojame
TYRIMAS: ko Lietuvos vežėjai tikisi iš transporto biržų?
TimoCom transporto birža, „Vičiūnai“ išvengia grįžimų atgal be krovinių
„Protingo“ vairavimo gidas

Tags: ,

Jūsų komentaras