Vairuotojams Prancūzijoje – draudimas naudotis įranga, atkuriančia garsą per ausines

Vairuotojams Prancūzijoje – draudimas naudotis įranga, atkuriančia garsą per ausines

Vairuotojams Prancūzijoje – draudimas naudotis įranga, atkuriančia garsą per ausines

Nuo liepos 1-osios Prancūzijos vairuotojai, naudojantys įrangą, garsą atkuriančią per ausines, sulaukė naujienų – būtent nuo liepos 1 dienos Prancūzijoje naudoti tokią įrangą yra draudžiamą. Šis draudimas taikomas visų transporto priemonių vairuotojams: vairuojantiems lengvuosius automobilius, sunkvežimius, motociklus, mopedus, netgi dviračius.

Draudimas naudoti ausines galioja ne tik telefono pokalbių laisvųjų rankų įrangai naudoti, bet ir muziką perduodančiai įrangai. Nusižengimas šiai naujajai taisyklei yra vertinamas pakankamai rimtai – nusižengusiojo laukia 135 eurų bauda bei 3 baudos taškai.

Anksčiau ausinės buvo naudojamos kaip alternatyva kalbėti telefonu laikant jį rankoje. Manoma, kad ausinių naudojimas gali būti draudžiamas dėl to, kad su ausinėmis esanti žmogus turi daugiau galimybių sukelti arba papulti į avariją, nes prastai girdi arba visai negirdi to, kas vyksta aplinkui.

Paskelbus apie naująjį draudimą kilo daug klausimų, pavyzdžiui, kaip tuomet motociklo vairuotojas gali bendrauti telefonu, jei negali naudoti ausinių. Taigi, motociklų vairuotojai gali naudoti specialius šalmus, kuriuose įmontuoti garsiakalbiai. Kitiems vairuotojams patariama naudotis stacionariais garsiakalbiais, kurie nereikalauja laikymo rankoje. Taip pat pabrėžiama, kad įrenginiai, kurie yra skirti klausos negalią turintiems žmonėmis, pagalbos transportui bei vairuotojų mokymui – liks leidžiami kaip ir iki šiol.

Rekomenduojame
Rusija baigė „detaliuosius“ patikrinimus pasienyje
Šis pavasaris bus darbingas autovežiams
IRU: vežėjai gaus pinigų dėl permokų už TIR

Tags: , ,

Jūsų komentaras