Kokia tikimybė sulaukti sankcijų dėl medikamentų poveikio vairuotojams

Kokia tikimybė sulaukti sankcijų dėl medikamentų poveikio vairuotojams

Kokia tikimybė sulaukti sankcijų dėl medikamentų poveikio vairuotojams

Europoje siaučiant gripui, verta prisiminti: pašalinis kai kurių vaistų poveikis gali sutrikdyti reakciją, sukelti mieguistumą. Tai – reali grėsmė. Tokį poveikį patiriantiems, tačiau automobilį vairuojantiems asmenims numatyta tokia pati atsakomybė, kaip ir neblaiviems ar narkotinių medžiagų vartojusiems vairuotojams.

Grėsmė – reali

Nieko nebestebina, kad alkoholio poveikis eismo dalyviams kelia didelę grėsmę. Tačiau medikamentai gali sukelti analogišką poveikį. Nekalbant apie paties peršalimo simptomus (sulėtėjusią reakciją, ašarojančias akis, slogą ir kt.), galinčius perpus sumažinti vairuotojo gebėjimą susikaupti, vaistai gali dar pabloginti situaciją.

Kokia tikimybė likti nubaustam?

Bene realiausia tikimybė patirti sankciją už neleistiną medikamentų poveikį – patekus į eismo įvykį, kurio metu atsiranda pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą (esant sunkiems ar apysunkiems sužalojimams arba žuvus žmogui, taip pat padarius labai didelę žalą). Tokiu atveju policija eismo įvykio dalyvius siunčia medicininiams tyrimams.

Gali būti pareikalauta aptikti ir organizme esančius medikamentus. Teismo medicinos ekspertas Romas Raudys sako, kad tokių atvejų pasitaiko, bet dažniausiai vairuotojų kraujyje aptinkamas alkoholis arba narkotinės medžiagos. Be to, policija net ne visuomet prašo nustatyti organizme aptinkamus medikamentus.

Rekomenduojame
Sunkvežimio vairuotojai – dažni įvykių kaltininkai
Ar vairuotojai, pirkdami padangas, taupo mažiau?
Kaip užtikrinti tolimųjų reisų vairuotojams didesnę pensiją?

Tags: , , ,

Jūsų komentaras