TYRIMAS: ko Lietuvos vežėjai tikisi iš transporto biržų?

TYRIMAS: ko Lietuvos vežėjai tikisi iš transporto biržų?

TYRIMAS: ko Lietuvos vežėjai tikisi iš transporto biržų?

Logistikos tinklalapis vezejugidas.lt atliko kiekybinį ir kokybinį tyrimą (giluminiai interviu), kuriuo siekta išsiaiškinti, ką Lietuvos vežėjai mano apie pačias populiariausias transporto biržas, naudojamas Lietuvoje – TimoCom, Trans.eu ir Cargo.LT.

Šalyje jau daugybę metų diskutuojama apie tai, kad transporto biržos kuria įmonėms didžiulę pridėtinę vertę, tačiau iki šiol vienbalsiai nesutariama, ką reikia pagerinti ir patobulinti, kad logistikos verslas gautų dar daugiau naudos.

Tyrimu buvo siekta išsiaiškinti, kokie kriterijai lemia transporto biržos pasirinkimą, taip pat klausta, kas lemia biržų populiarumą ir pasitikėjimą jomis. Paaiškėjo, kad lietuviai nelinkę apsiriboti viena birža – įprastai jie savo veikloje naudoja mažiausiai dvi (dažniausiai tarptautines) krovinių biržas.

Kaip viena iš populiariausių biržų Lietuvoje nurodoma TimoCom – ja naudojasi per penkiasdešimt procentų visų apklausoje dalyvavusių žmonių. Net septyniasdešimt procentų apklausoje dalyvavusių žmonių, paklaustų, kas dažniausiai nulemia apsisprendimą, kuria birža naudotis, patikino, jog tai yra krovinių srautai. Antrojoje vietoje kaip pasirinkimo kriterijus atsidūrė lojalumas ir įpročiai, o trečiojoje – kaina.

Nors žmonės logistikos srityje dažnai linkę taupyti, tačiau biržos pasirinkimui kaina iš esmės neturėjo didelės įtakos, galbūt todėl nauji biržų projektai, atsirandantys Lietuvoje, iš esmės rinkoje kelią skinasi sunkiai – tam reikia daug investicijų, laiko, kol susiformuos įprotis, na, ir, žinoma, didelių transporto ir krovinių srautų elektroninėje platformoje.

Apibendrinant tyrimo rezultatus, galima pasakyti, kad saugumo ir funkcionalumo kriterijai logistams yra ne ką mažiau svarbūs nei anksčiau minėti dalykai. Kuo daugiau naujovių, kuriančių pridėtinę vertę, generuoja transporto birža, tuo daugiau šansų ji turi išsaugoti esamus klientus ir pritraukti naujų.

Rekomenduojame
TimoCom transporto birža, „Vičiūnai“ išvengia grįžimų atgal be krovinių
Kas vežėjams padės išvengti prastovų netolimoje ateityje?
Eismo sąlygos pagrindinėje šalies magistralėje gerėja

Tags: , , , , , , ,

Jūsų komentaras