Transporto įmonėse populiarėja kolektyvinės sutartys

Transporto įmonėse populiarėja kolektyvinės sutartys Pixbay nuotr.

Transporto įmonėse populiarėja kolektyvinės sutartys Pixbay nuotr.

Šiuo metu transporto bendrovėse pučia pokyčių vėjai – darbdaviai mažiau baiminasi bendravimo ir bendradarbiavimo su profesine sąjunga, ginančia darbuotojų interesus.

Lietuvoje veikianti institucija „Solidarumas“ pabrėžia, kad vis labiau populiaru tampa deklaruoti darbdavio įsipareigojimus darbuotojui ne tik jo darbo sutartyje, bet ir kolektyvinėje sutartyje. Įprastai tokioje sutartyje yra numatytas vairuotojui mokamas atlyginimas „į rankas“, atostogų trukmė, kitos būtinosios ir kasdien aktualios sąlygos.

Seniau transporto bendrovių savininkai vengdavo prisiimti papildomų įsipareigojimų darbuotojų atžvilgiu, o dabar yra ir patys kur kas labiau suinteresuoti dėl kelių priežasčių – kompetentingų vairuotojų vis dar trūksta. Europoje atliktų tyrimų duomenimis, šiuo metu ES valstybėse trūksta apie 150 tūkst. vairuotojų.

Pagal „Solidarumo“ pateikiamus duomenis, įprastai Lietuvos darbdaviai vairuotojams pažada mokėti po 70 eur per dieną, tačiau retai kada to laikosi. Kolektyvinės sutartys yra garantas ir darbdaviui, ir darbuotojui, mat kilus problemoms, galima išvengti interpretacijų ir vadovautis tik faktais, o ne emocijomis.

Rekomenduojame
Jokių nakvynių vilkiko kabinoje!
Vežėjų rinkoje pokyčiai: populiarėja pirkimai drauge su kolegomis
Vilkikų vairuotojų „pokštai“
 

Tags: , , ,

Jūsų komentaras