Ar tikrai vairuotojų pinigai kaupiami slaptuosiuose „fonduose“?

Ar tikrai vairuotojų pinigai kaupiami slaptuosiuose „fonduose“?

Ar tikrai vairuotojų pinigai kaupiami slaptuosiuose „fonduose“?

Valstybinė darbo inspekcija pastaruoju metu gauna vis daugiau skundų, kuriuose vairuotojai praneša apie tai, kad transporto bendrovėse įsigalėjusi praktika nuo kiekvienos vairuotojo algos pasilikti po 50 eur. Kai kur sumos yra dar didesnės.

Šią sumą darbdavys pasilieka neva dėl to, kad jei darbuotojas išeitų iš darbo staiga ir būtų padaręs nuostolių įmonei, jie būtų dengiami iš šios sumos. Kitu atveju, jei asmuo išeina iš darbo be nuostolių, įprastai darbdaviai sako, jog sukauptus pinigus atiduos, tačiau bendroves palikę vairuotojai tvirtina, kad pinigai nebuvo išmokėti.

Vairuotojai tvirtina, kad neretai sukauptos sumos siekia nuo 500 iki kelių tūkstančių eurų. Į Valstybinės mokesčių inspekcijos stebimų ir tikrinamų įmonių sąrašus jau yra patekę kelios didelės ir gerai rinkoje žinomos kompanijos, kurios savo veiksmus griežtai neigia.

Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“ taip pat įsitikinusi, kad tokia praktika, kai įmonės rinko „fondus“ iš darbuotojų uždirbtų pinigų jau praeitis ir sako, kad apie tokią praktiką jau seniai nėra girdėjusi. Kitaip mano profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovas, kuris skaičiuoja, jog už sukauptus pinigus yra mokamos algos „vokeliuose“, taip pat skiriami kyšiai.

 

Jūsų komentaras