TIR knygelių parduodama vis mažiau

TIR knygelių parduodama vis mažiau

TIR knygelių parduodama vis mažiau

Pastaruoju metu Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“ nuolat kalba apie tai, kad TIR knygelių parduodama vis mažiau. Spalio mėnesio rezultatai taip pat nedžiuginantys. Tai siejama ne tik su Rusijos muitinės apribojimais, bet ir su embargu. Vis dėlto LINAVOS TIR departamento vadovas H. Giedrys pažymi, kad nors TIR pardavimo apimtys mažėja, bet spalio rezultatai yra šiek tiek geresni nei rugpjūčio ar rugsėjo – apie dešimčia procentų.

Spalio mėnesio TIR pardavimų padidėjimas gali būti siejamas ir su sezoniniu krovinių gabenimo suaktyvėjimu. Pagal bendrus IRU duomenis, šių metų dešimties mėnesių visos TIR sistemos apimtys sumažėjo net trisdešimt penkiais procentais.

Pagal išduodamų TIR leidimų skaičių Lietuva užima penktą vietą visame pasaulyje. Neseniai LINAVOS prezidiumo nariai susitiko su IRU atstovais, su kuriais buvo kalbamasi apie tai, kad už TIR knygeles Lietuvos vežėjai turi mokėti daugiau dėl panaudoto sukaupto garantinio fondo. Paaiškėjo, kad surinktą viršgarantinį fondą buvo ketinama investuoti, tačiau apie tai vežėjai nebuvo informuoti, nors investicinė sutartis jau buvo parengta. Apie tai užsiminta neseniai išplatintame judėjimo „Už skaidrumą LINAVOJE“ pranešime, skirtame vežėjams ir žiniasklaidos atstovams. Tikimasi, kad vežėjams bus grąžinti pinigai, kurie buvo skirti viršgarantiniam fondui sukaupti.

Rekomenduojame:
Rusija išliks TIR sistemos dalyve
Kada krovinius gabensime be TIR knygelių?
Ar vežėjų bėdos dėl naujų Rusijos reikalavimų – jau praeitis?

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras