Tesla Semi – realybė ar realybės iliuzija?

Tesla Semi – realybė ar realybės iliuzija?

Nuotr.: By Korbitr – https://imgur.com/a/INiuj, Public Domain, 

Transporto rinkos žinovai jau seniai diskutuoja apie tai, kas keisis logistikos rinkoje, kai joje atsiras elektrovilkikų. Tesla Semi kūrinys jau dabar atrodo ranka pasiekiamas – žinoma, tik tiems, kurie turi pinigų pažangioms investicijoms ir nebijo jų mokėti už tai, ko dar nėra.

Nori elektrinio vilkiko – sumokėk 20 tūkst. JAV dolerių avansą. Tokia kaina, atsižvelgiant į tai, kad sukvežimyje nenumatyta net miegojimo vieta vairuotojui, atrodo gana didelė, net ir atsižvelgiant į pažadus gerokai sutaupyti. Aišku, žavi ir milijono mylių garantija, tačiau ar tikrai šis technikos „šedevras“ vertas savo kainos – beje, kokia bus galutinė jo kaina kol kas nėra skelbiama.

Pilnai įkrautas vilkikas galės nuvažiuoti apie 500 mylių. Žadama, kad viena elektrovilkiko mylia vežėjams kainuos 25 dolerio centais mažiau nei ją įveikiant dyzeliniu vilkiku. Vis dėlto patyrę rinkos vilkai pabrėžia, kad sutaupyti gal ir pavyks, tačiau kada atsipirks investicijos. Brangiausias dyzelinis vilkikas šiuo metu kainuoja tiek pat, kiek pigiausias elektrovilkikas.

Jūsų komentaras