Telematikos sistemos – papildomos išlaidos ar reikšminga nauda

Telematikos sistemos – papildomos išlaidos ar reikšminga nauda

Apie transporto telematiką – informacines sistemas transporto srityje – plačiau imta kalbėti beveik prieš pora dešimtmečių. Pasitelkus palydovinį ryšį kontroliuoti ir valdyti transportą – idėja, kuri kažkada atrodė verta Žiulio Verno plunksnos. O šiandien tai nieko nestebinanti realybė, pažangių logistikos įmonių kasdiena. Telematikos sistemos ryšio sistemas sujungia su transporto priemonėmis ir užtikrina krovinio sekimo sistemą realiu laiku nepaisant jokių atstumų. Taip pat ir klientas bet kuriuo momenu gali gauti reikiamą informaciją apie savo krovinio būklę.

Telematikos sistemas transporto parkuose siūlo diegti ne viena intelektinius produktus kurianti įmonė. Kaip praktiškai sekamas krovinys ir kokia to praktinė nauda? Gal tai tik mada, reikalaujanti papildomų išlaidų, norint patraukliau atrodyti klientų akyse?

Transporto priemonės sekimas įgyvendinamas per joje įmontuotą įrangą: GPS (visuotinio padėties valdymo) imtuvą, mobiliojo ryšio modulį bei sąsają su kabinoje esančiu kompiuteriu arba skaitmeniniu tachografu. Įmonėje esančias transporto valdymo sistemas realiu laiku pasiekia informacija ne tik apie krovinio judėjimo istoriją. Per GPS sekimo sistemas gali būti teikiami duomenys apie degalų įpylimą bei naudojimą – faktines jų sąnaudas, degalų lygį bake. Prie stebėjimo sistemos taip pat gali būti prijungti temperatūros davikliai, pavojaus mygtukai, durų atidarymo davikliai ir kt. parametrai, aktualūs gabenant pavojingus ar jautrius krovinius. Telematikos sistemos užtikrina patikimą ryšį su vairuotoju – jam galima nusiųsti žinutę, perduoti naują užsakymą ar koreguoti maršrutą. Nuotoliniu būdu paprastai ir greitai nuskaitomi skaitmeninio tachografo ir vairuotojo kortelės duomenys.

Telematikos sistemų vartotojai rinkoje įgyja svarų pranašumą. Jie yra patrauklesni klientams, nes gali užtikrinti aukščiausio lygio aptarnavimą, visuomet turi tikslią informaciją apie krovinį. GPS sekimo sistemos padeda optimizuoti krovinių pervežimų sąnaudas, ypač mažinant kilometražą bei degalų sąnaudas. Efektyviai kontroliuojama, kaip vairuotojas laikosi darbo ir vairavimo laiko direktyvos. Telematikos sistemų galimybių ribos nuolat plečiamos.

Panašūs straipsniai

Autorius: BukMatomas

Tags: ,