Technologijos, kurios keičia logistiką

Technologijos, kurios keičia logistiką

Technologijos, kurios keičia logistiką

Seniau logistika buvo visiškai kitokia. Nebuvo technologijų, kuriomis naudodamiesi galėtume sekti savo krovinius, nebuvo ir elementarių, be priekaištų veikiančių duomenų bazių. Laikui bėgant, viskas pasikeitė: technologijos daro didelę įtaką ne tik kasdieniniam gyvenimui, bet ir logistikai.

Vieną iš didžiausių pasikeitimų logistikos srityje atnešė interneto pasirodymas. Internetas plačiai atvėrė vartus komunikacijai tarp tiekimo grandinės dalių. Nors anksčiau tiekimo įmonės vengė dalintis informacija su prekiautojais ir kitomis tiekimo grandimis, ilgainiui buvo suprasta, jog atviras dalinimasis informacija yra naudingas abiems pusėms. Internetas sumažino vėlavimą – laikas nuo prekės įsigijimo iki jos pristatymo tapo trumpesnis.

Taip pat didžiulę įtaką padarė kompiuterinė automatizacija, kuri padidino produktyvumą kelis kartus. Pramoniniai robotai šiuo metu yra nepakeičiami kraunant ir iškraunant nuo palečių prekes, ruošiant užsakymus. Rūšiavimo technologija leidžia greičiau ir tiksliau paskirstyti krovinius bei prekes, be to, ji padarė didelę įtaką siuntų išvežimui.

Logistikos srityje dirbantys pripažįsta, kad jų darbą transporto sektoriuje labiausiai palengvino transporto biržos, kuriose jie operatyviai randa sau tinkamų transporto ir krovinių pasiūlymų bei operatyviai gali pateikti savo poreikius. Šiose elektroninėse platformose siūlomos galimybės per keletą pastarųjų metų taip stipriai ištobulėjo, kad prieš dešimtmetį logistikos įmonių vadovai ir specialistai net sapne to nesapnavo.

Labiausiai vertinama galimybė interaktyviai reaguoti į kliento užklausas, pateikti per sistemą dokumentus, stebėti realiu laiku savo transporto judėjimą tarptautiniais ir vietiniais maršrutais, pasitikrinti finansinius duomenis apie potencialius ir esamus klientus.

Tarptautinė transporto ir krovinių birža TimoCom nuolat diegia moderniausias technologijas, kurios gerokai pagerina ir palengvina logistikos srities darbuotojų kasdieninę veiklą.

Kasdien veriasi daug naujų galimybių ir skleidžiasi inovatyvus potencialas – jaunimas moka geriau naudotis logistikos technologijomis, greičiau įsisavina informaciją. Dabar galima tik spėlioti, kaip technologijos per artimiausius metus pakeis logistkos verslo sritį.

Rekomenduojame
Padėtis tarp Lenkijos ir Rusijos: ar laimės vežėjai?
Išmaniosios technologijos kovos su šešėliu: kaip tai palies logistiką?
„Linava“ užsimojo vykdyti draudimo sąnaudų mažinimo projektą

Tags: , , ,

Jūsų komentaras