Sunkiojo transporto apribojimai Maskvoje – ne visiems

Sunkiojo transporto apribojimai Maskvoje – ne visiems

Sunkiojo transporto apribojimai Maskvoje – ne visiems

Nuo šių metų kovo pirmosios Maskvos srities Vyriausybės sprendimu sunkesniam nei 12 t tranzitiniam transportui įsigaliojo apribojimai: nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro draudžiama įvažiuoti į Maskvą bei Maskvos žiedinį greitkelį. Potvarkis dėl transporto priemonių apribojimų buvo priimtas dar už praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Tačiau aistros dėl draudimo užvirė šiemet, artėjant potvarkio įsigaliojimo terminui. Sunkiojo transporto judėjimo apribojimai Maskvoje iškėlė daug klausimų ne tik Rusijos, bet ir Lietuvos vežėjams, kuriuos verslo ryšiai sieja su Rusija.

Maskvos srities valdžia demonstruoja pasiryžimą potvarkį įgyvendinti švelniai. Priprasti prie naujosios tvarkos vežėjams suteiktas dviejų mėnesių terminas. Vairuotojams iki gegužės pirmosios nebus taikoma administracinė atsakomybė, tik įspėjimai. Nuo gegužės pirmosios tvarkos pažeidėjams bus skiriamos 300 rublių dydžio baudos. Dabartinę baudą nuo 300 RUB ketinama padidinti iki 5.000 RUB (apie 435 Lt).
Norint į Maskvą patekti dienos metu, kroviniui iškrauti, reikalingi leidimai. Pateikus reikalingus dokumentus, vienerius metus galiojantys leidimai nemokamai išduodami per dvi savaites, o vienkartiniai leidimai – per dvi darbo dienas. Popieriniai leidimai, kaip tvirtinama, yra laikini. Ateityje juos pakeis elektroninė duomenų bazė.

Ar ši tvarka galios ir vežėjams iš Lietuvos? Palengvėjimas atėjo visai neseniai.

Rusijos vežėjų asociacijos prašymu Maskvos vyriausybės Transporto ir kelių transporto infrastruktūros plėtros departamentas pateikė išaiškinimą, kad potvarkis dėl sunkiojo transporto judėjimo apribojimų Maskvoje netaikomas tarptautinius pervežimus atliekančioms krovininio transporto priemonėms.

Sunkiojo transporto judėjimo apribojimai Maskvoje bus kontroliuojami automatiškai, pasitelkiant vaizdo fiksaciją. Bus tobulinamas transporto priemonių, atliekančių tarptautinius pervežimus, apskaitos mechanizmas, kad transporto kompanijoms nebūtų taikoma administracinė atsakomybė. Tačiau kol šio apskaitos mechanizmo nėra, vežėjams rekomenduojama apsidrausti. Kad būtų išvengta nesusipratimų su Valstybinės autotransporto inspekcijos pareigūnais, vairuotojai tarp kitų dokumentų turėtų turėti ir Maskvos departamento laiško, kuriuo tarptautinių pervežimų įmonėms suteikiama išimtis, kopiją (žr.MKAD apribojimas).

Panašūs straipsniai
Didins baudas už važiavimą Maskvos aplinkkeliu

 

Autorius: BukMatomas

Tags: ,