Tentai ir toliau sėkmingai pjaustomi – niekas negelbėja

Vairuotojai ir transporto įmonių vadovai jau prarado viltį, kad galima išvengti žalos kroviniui, jei vilkikas stovi nesaugioje aikštelėje ir dar jei jo vairuotojas tuo metu yra viešbutyje. Net kai vilkiko vairuotojas miegodavo savo kabinoje, dažnai Vakarų ir Pietų Europoje pasitaikydavo atvejų, kad ryte tentas būdavo apgadintas – įpjautas keliose vietose. Dažniausiai tokia žala padaroma Prancūzijoje, Italijoje, Beneliukso šalyse.

Vežėjai paklausti, kaip bando apsisaugoti nuo tokių įvykių, sako, kad stengiasi pirkti armuotus tentus – jie turi metalinį tinklelį ir yra saugesni nei įprasti. Žinoma, tokie tentai kainuoja brangiau, bet juos sunkiau suniokoti.

Daugiausiai problemų vis dar kelia tai, kad Europoje beveik nėra saugių aikštelių, kuriose būtų užtikranama 100 proc. apsauga nuo panašių įvykių. Kad aikštelė apšviesta – dar nieko nereiškia. Vežėjai pasakoja įvykius, kai prie vilkiko prisiartina beisbolo lazdomis ginkluoti asmenys, grąsina vairuotojui ir prapjauna tentą, o pro šalį vykstantys kiti eismo dalyviai į tai nekreipia jokio dėmesio.

Vairuotojai raginami LINAVOS puslapyje žymėti pavojingas sustojimo vietas. Juk statistika negailestinga – vien Vokietijoje kas dvidešimt minučių supjaustomas vienas tentas.

 

Tags: , , ,

Jūsų komentaras