Kaip Rusijos ir Baltarusijos nesutarimai paveiks Lietuvos vežėjus?

Kaip Rusijos ir Baltarusijos nesutarimai paveiks Lietuvos vežėjus?

Kaip Rusijos ir Baltarusijos nesutarimai paveiks Lietuvos vežėjus?

Žinia, kad Rusija nusprendė atnaujinti sienos su Baltarusiją kontrolę, Lietuvos vežėjams smogė kaip perkūnas iš giedro dangaus. Mat niekas nesitikėjo, kad šis sprendimas bus priimtas taip greitai. Dabar manoma, kad tai, tikėtina, susiję su tuo, kad Rusija „atkeršijo“ Baltarusijai už jos prezidento Lukašenkos dar sausio mėnesį pasirašytą dokumentą-įsakymą, kuriuo numatomas režimas be vizų beveik visiems Europos šalių piliečiams, kurie ketina šalyje užtrukti neilgą laiką.

Kai Lietuvos transporto įmonių savininkai sužinojo apie Rusijos planus, jie nejuokais išsigando – suprato, kad nuo šiol sienos kirtimo procedūra pareikalaus kur kas daugiau laiko, o ką jau kalbėti apie tai, jei prasidės itin griežti krovinių tikrinimai.

Iki šiol niekas nėra ramus – nei vairuotojai, nei krovinio užsakovai, mat  kol kas jokių garantijų, kad Rusija nesumanys paprašyti krovinį iškrauti, esant tikrinimo procedūrai. Jei krovinio gavėjas nesutiktų sumokėti už šias papildomas išlaidas, taigi vežėjų sąnaudos gerokai padidėtų – taip kiltų gabenimo įkainiai, o užsakovas turėtų palaukti krovinio kur kas ilgiau.

Kontrolė vykdoma Pskovo, Briansko ir Smolensko srityse.

Rekomenduojame
Profesionalių vairuotojų prievolė – miegas
Aerodinamikos panaudojimas – nauja sunkvežimių era
Lizingas: kaip rinktis ir ko vengti?

Tags: , , ,

Jūsų komentaras