Rusija skelbia importo karą Ukrainai?

Rusija skelbia importo karą Ukrainai?

Rusija skelbia importo karą Ukrainai?

Draudimai įvežti maisto produktų krovinių į Rusiją likusiai pasaulio daliai jau seniai nėra stebinantis dalykas. Pastaruoju metu ši šalis itin stipriai sugriežtino įvežamų maisto produktų kontrolę ir nuo liepos pabaigos griežtai pareiškė Ukrainai, kad draudžia jai įvežti pieno produktus ir pieną. Piene buvo rasta antibiotikų, o pieno produktuose – sunkiųjų metalų druskų, mikroorganizmų.

Rusijos veterinarijos tarnyba Ukrainos produkcijos atžvilgiu laikosi griežtos pozicijos, nes tokie pažeidimai pasikartoja jau keletą kartų iš eilės. Esant tokiai situacijai, Ukrainos pieno gaintojai jau ieško naujų savo produkcijos realizavimo rinkų. Negana to, nuo liepos 29 d. Ukrainai uždrausta įvežti į Rusiją ir žuvies konservų bei daržovių.

Ukrainos laukia dar daugiau iššūkių – gali būti, kad bus neleista įvežti į Rusiją saldumynų, mat juose irgi yra tų pačių pieno produktų (toks draudimas greičiausiai galios tiems konditerijos gaminiams, kuriuose yra pieno miltelių ir sutirštinto pieno).

Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“primena, kad tiekti žaliavas į Rusiją gali tik tos įmonės, kurios yra šios šalies pripažintos, t.y. sertifikuotos. Deja, tokių įmonių Ukrainoje nėra.

Panašūs straipsniai:
Degalų, įvežamų iš Rusijos ir Baltarusijos, ribojimas (pliusai ir minusai)
Kada krovinius gabensime be TIR knygelių
Ar vežėjų bėdos dėl naujų Rusijos reikalavimų – jau praeitis?
Autorius: BukMatomas

 

Tags: , ,

Jūsų komentaras