Rusija išliks TIR sistemos dalyve

Rusija išliks TIR sistemos dalyve

Rusija išliks TIR sistemos dalyve

Ženevoje birželio pabaigoje įvyko svarbus posėdis, kuriame buvo svarstomi logistikos rinkos dalyviams labai reikšmingi klausimai dėl tolimesnio TIR sistemos veikimo. Po posėdžio patikinta, kad Rusija išliks TIR sistemos dalyve ir po liepos 1 d. Posėdyje dalyvavo Rusijos transporto ministro pavaduotojas bei Rusijos muitinės atstovai.

Rusijos muitinė paskelbs kriterijus organizacijoms, kurios ketina pretenduoti administruoti TIR sistemą. Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, dalyvavęs IRU prezidiumo posėdyje, patikina, kad TIR sistema rūpinamasi aktyviai – atskiru laišku kreiptasi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Visos suinteresuotos institucijos deda pastangas dėl TIR sistemos Rusijoje tęstinumo. Patvirtinama, kad jei ir nebus laiku pasirašyta sutartis su nauja institucija, kuri turės garantuoti TIR sistemos veikimą, tuomet sklandų TIR sistemos veikimą suteiks Rusijos vežėjų asociacija ASMAP.

Primenama, kad Lietuvos vežėjams darbas Rusijos rinkoje labai svarbus, nes lietuviai į šią rinką per metus įvykdo apie du šimtus tūkstančių reisų.

Rekomenduojami straipsniai:
Kada krovinius gabensime be TIR knygelių?
Degalų, įvežamų iš Rusijos ir Baltarusijos, ribojimas (pliusai ir minusai)
Populiariausi sunkvežimiai tarp Lietuvos vežėjų
Autorius: BukMatomas

Tags: , , , , , , , ,

Jūsų komentaras