Rentabilus reisas – draugiškesnis aplinkai

Kaip krovinių paieška susijusi su aplinkosauga? Iš pirmo žvilgsnio tai visiškai nesusiję dalykai. Juk laisvi kroviniai – pirmiausia logistikos padalinio rūpestis, kaip užtikrinti, kad vilkikai keliais judėtų su maksimalia nauda, tuščiai nebūtų eikvojami brangūs degalai, taip pat ir laikas. Tačiau tai, kas šiandien yra naudinga protingai savo veiklą plėtojančiai įmonei, iš tiesų yra naudinga ir aplinkai.

Transporto sektorius yra tikras energijos rijikas. Jam tenka apie 30 proc. visos ES suvartojamos energijos ir net 70 proc. viso bendrijoje suvartojimo naftos kiekio (kelių transportui – 60 proc. visos suvartojamos naftos). Taigi nepakrautas sunkvežimis kelyje – tai ne tik nuostolis įmonei, bet ir brangių energijos išteklių švaistymas, papildomas aplinkos taršos šaltinis. Europos Sąjungos transporto sektoriaus politikai skatina, kad pervežimai Europoje būtų organizuojami atsižvelgiant į ES politiką energetikos ir aplinkosaugos srityje.

Prie tvaraus vežimo keliais augimo prisideda tokios priemonės, kaip nepakuotų krovinių pervežimų mažinimas, paslaugos „nuo durų iki durų“ plėtojimas, efektyvesnis esamos infrastruktūros naudojimas, pažangios logistikos idėjos įgyvendinimas. Novatorišką problemos sprendimą įmonėms siūlo informacines technologijas pasikinkiusios krovinių ir transporto biržos. Kam aktuali transporto paieška, kam – laisvi kroviniai. Kiekvieną dieną virtualioje biržoje pateikiami nauji tarptautiniai krovinių pasiūlymai, vieni kitus randa tūkstančiai suinteresuotų įmonių.

Pervežimai Vakarų Europoje, taip pat ir pervežimai į Rytų Europą šiandien jau sunkiai įsivaizduojami be krovinių ir transporto biržos. Vežėjams jos suteikia galimybę optimaliai organizuoti vilkikų darbą, grįžtamajam reisui rasti jų galią ir maršrutą idealiai atitinkantį laisvą krovinį. Krovinių ir transporto biržos paslaugomis naudojasi ir daugelis Rusijos įmonių. Tai reiškia, kad krovinių pervežimai į Rusiją įgyja naują kokybę.

Autorius: BukMatomas

 

Panašūs straipsniai:

Pasiūlymų mažėja – įtampa auga

Tags: , , , , , , , ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Jūsų komentaras