„Protingo“ vairavimo gidas

„Protingo“ vairavimo gidas

„Protingo“ vairavimo gidas

Kartais net nesusimąstome, kiek daug prie oro taršos prisidedame vairuodami automobilius. Net trumpiausius atstumus įveikiame automobiliais. Visgi verta sekundei sustoti ir pagalvoti, kaip galime mažiau teršti aplinką ir net sutaupyti degalų.

Yra kelios taisyklės, kurios yra svarbios ekologiškam vairavimui. Visų pirma, reikėtų labai gerai suplanuoti savo kelionės maršrutą, jei įmanoma – vengti automobilių spūsčių. Kita taisyklė, kuri tarsi pratęsia pirmosios mintį – palaikyti nuolatinį automobilio greitį, vengti staigių stabdymų ir greitėjimų. Žinoma, ekologiškam vairavimui įtakos turi ir automobilio padangų būklė, todėl svarbu reguliariai tirtinti padangų oro slėgį. Trečioji taisyklė – nesivežioti automobilyje nereikalingų sunkių daiktų. Kuo automobilis svers daugiau, tuo daugiau degalų bus sunaudojama, nes variklis veiks intensyviau. Ketvirtoji taisyklė ypač aktuali vasaros sezonui – automobilio kondicionierių naudoti tik būtinu atveju. Jei kondicionierius bus naudojamas be reikalo, tikėtina, kad automobilio degalų sąnaudos išaugs net iki 5 %. Taip pat patariama automobilio pavaras keisti aukštesnėmis kiek įmanoma anksčiau – įrodyta, kad automobilis sunaudoja mažiau degalų važiuojant aukštesnėmis pavaromis.

Įvertinti, ar automobilį vairuojate ekologiškai, galima visai nesudėtingai – reikia tik palyginti automobilio gamintojo nurodytas vidutines degalų sąnaudas su jūsų automobilio. Jei degalų sąnaudos didesnės nei vidutinės, ko gero, reikia keisti automobilio vairavimo įpročius.

Taigi, ekologiško vairavimo nauda akivaizdi – mažesnė oro tarša, sumažėjusios kuro sąnaudos. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad ekologiškas vairavimas laikomas ir saugiu vairavimu.

Rekomenduojame
Kas vežėjams padės išvengti prastovų netolimoje ateityje?
TYRIMAS: ko Lietuvos vežėjai tikisi iš transporto biržų?
Kokie pokyčiai vežėjų laukia šių metų LINAVOS kongrese?

Tags: 

Jūsų komentaras