Pramonės parkas Baltarusijoje atveria naujų transporto ir logistikos galimybių Lietuvai

Pramonės parkas Baltarusijoje atveria naujų transporto ir logistikos galimybių Lietuvai

Pramonės parkas Baltarusijoje atveria naujų transporto ir logistikos galimybių Lietuvai

„Lietuva labai vertina sėkmingai įgyvendinamą Baltarusijos ir Kinijos projektą – industrinio parko „Didysis akmuo“ kūrimą – ir yra pasirengusi suteikti aukštos kokybės transporto ir logistikos infrastruktūrą, taip pat paslaugas šio parko rezidentams“, –  tarptautinėje parodoje „Transportas ir logistika“ Minske sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Maždaug 91 kv. km ploto industrinio parko „Didysis akmuo“ kūrimas yra laikomas vienu iš svarbiausių Kinijos valstybinio projekto „Šilko kelio ekonominė juosta“ etapų. Parkas steigiamas vos 25 km atstumu nuo Minsko, todėl Centrinės Azijos šalims tai taps vartais į Europą.

Industriniame parke logistikos subparko projektą įgyvendina Kinijos kompanija „China Merchants Group“, su kuria artimai bendradarbiauja AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Klaipėdos jūrų uostas. „Didžiojo akmens“ parko vadovai mato Klaipėdos uostą kaip svarbiausią uostą prekybos vystymui Vakarų Europoje.

Lietuva palaiko Kinijos „Vienos juostos, vieno kelio“ strategiją, kurios tikslas – transporto infrastruktūros tarp Rytų ir Vakarų plėtra bei greito, itin sklandaus susisiekimo garantavimas – muitinės procedūrų paprastinimas ir informacinių technologijų taikymas transporto bei logistikos srityse.

„Šiuo metu viena iš pagrindinių abiejų mūsų šalių užduočių – transporto jungties tarp Azijos ir Europos plėtra. Tai leis užtikrinti glaudų šių dviejų žemynų valstybių bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje, abipusę naudą verslui“, – sakė ministras R. Sinkevičius.

Rekomenduojame
Rusija pritaikė sankcijas valgomajai druskai
Klaipėdos uosto rekordinė krova džiugina vežėjus
Sunkvežimio vairuotojai – dažni įvykių kaltininkai

Tags: , ,