Populiariausi sunkvežimiai tarp Lietuvos vežėjų

Populiariausi sunkvežimiai tarp Lietuvos vežėjų

Populiariausi sunkvežimiai tarp Lietuvos vežėjų

Kuo geresnė ekonominė šalies situacija, tuo daugiau naujų sunkvežimių išsirikiuoja transporto valdytojų autoparkuose. Vis dėlto skubėti neverta – juk ne veltui patyrę transporto vilkai sako „pirksi skubėdamas – verksi parduodamas“.

Labai dažnai, bandant atsakyti į klausimą, kokie sunkvežimiai Lietuvoje populiariausi, iškyla kitas klausimas – ar jie yra populiarūs todėl, kad patenkina daugumą šio verslo dalyvių poreikių. Nesant detalių skaičiavimų ir nenorint kapstytis tarp krūvos techninių duomenų, dažnai renkantis sunkvežimį, vadovaujamasi rekomendacijomis, svetimomis patirtimis, simpatijomis ar antipatijomis, o dar blogiau – subjektyviomis psichologinėmis nuostatomis.

Lietuvos  naudotų automobilių aikštelėse dominuoja „Volvo“ bei „Scania“ ir „Mercedes-Benz“ bei MAN. Neseniai „Swedbank“ pateiktame informaciniame pranešime apie vėl pagreitį įgaunančias lizingo paslaugas, skelbiama, kad verslininkai, pirkdami naujus vilkikus, dažniausiai rinkosi  „Mercedes-Benz“ ir DAF markių sunkvežimius. Šių modelių pardavimai per pastarąjį pusmetį augo daugiau nei dukart, jei lygintume su praėjusiais metais.

Vilkikų gamintojų „Scania“ atstovai pabrėžia, kad 2013-ieji prasidėjo labai sėkmingai, jei kalbėtume apie prekybą. Dar geresnių pardavimų rezultatų tikimasi antroje metų pusėje, mat už metų įsigalios EURO 6 standartas, o jo varikliai reikalauja EURO 5 standartus atitinkančio kuro, tad tiems, kurie pila į bakus rusiškus degalus, gali kilti problemų.

Apibendrintai galima pasakyti, kad naudotų sunkvežimių rinka Lietuvoje gerokai susitraukusi – didesnis dėmesys krypsta į naujas transporto priemones, juolab, kad pastarųjų kainos yra mažesnės nei Vakarų Europoje, tad įsigyti jau eksploatuotą transporto priemonę tampa ekonomiškai netikslinga.

Panašūs straipsniai:
Ar vežėjų bėdos dėl naujų Rusijos reikalavimų – jau praeitis?
Didžiausios Lietuvos krovinių gabenimo įmonės naudojasi transporto biržomis
Rinkoje – ne tik vežėjų, bet ir sunkvežimių gamintojų konkurencija
 

 
Autorius: BukMatomas

Tags: , , , , ,