Nusvilę tampa atsargesni

Atgalinis krovinys

Su pervežimų verslu susijusios įmonės nuo seno stengiasi bendradarbiauti su patikimomis įmonėmis, su kuriomis sieja seni ryšiai ar kurias rekomenduoja kolegos. Deja, ši taisyklė ne visada apsaugo nuo nemalonių incidentų. Krovinių paieška domina nemažai nusikalstamų grupuočių, veikiančių visoje Europoje. Laisvi kroviniai į sukčių nagus pakliūva įvairiais keliais, taip pat ir per fiktyvias įmones. Bene garsiausiai nuskambėjusi yra kelių metų senumo istorija, kai viena stambiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių patyrė neveik 200 tūkst. Lt nuostolį. Įmonė buvo pasirašiusi ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su žinoma tarptautinių pervežimų bendrove, tačiau tą kartą, kai į Italiją reikėjo išsiųsti 22 tonas fermentinių sūrių, kompanijoje laisvo transporto neatsirado, ir vilkikas buvo pasamdytas iš kitur. Kaip buvo atlikta transporto paieška, paviešinta, nebuvo. Istorija baigėsi tuo, kad vilkikas su latviškais registracijos numeriais paėmė krovinį, tačiau iki paskirties vietos Italijoje taip ir neatvyko.

Pervežimai Europoje intensyvėja. Dingstantys kroviniai – tema, kuria vežėjai bei verslininkai patyrimu dalijasi nenoriai. Tyrėjų pastangos rasti pagrobtas prekes dažniausia būna bevaisės. O kartą nusvilę verslininkai tiesiog tampa atsargesni: tikrina vežėjo licenciją, įmonės registracijos pažymėjimą, draudimo kompanijoje teiraujasi, ar iš tiesų buvo išduotas konkretus vežėjų civilinės atsakomybės (CMR) draudimo polisas. Beje, CMR draudimas gina vežėjo interesus, o jo atsakomybė už prarastą krovinį yra ribota. Norėdamas ramiai miegoti, krovinio savininkas savo krovinį turėtų apdrausti krovinio draudimu.

Yra kitas, paprastesnis kelias nei patiems užsiimti vežėjo patikra. Šį darbą galima patikėti profesionalams. Rimtos krovinių ir transporto biržos šioje srityje turi pakankamai patyrimo, reikalingų priemonių ir specialistų. Tai iškalbingai patvirtina tūkstančių įmonių biržoje kasdien pateikiami nauji tarptautiniai krovinių pasiūlymai. Vis daugiau įmonių įsitikina, kad pervežimai Vakarų Europoje, pervežimai į Rytų Europą ir netgi pervežimai į Rusiją gali būti saugūs.

 

Autorius: BukMatomas

Tags: , , , , , , ,

Jūsų komentaras