Nuo sausio vairuotojams Vokietijoje reikės mokėti daugiau

Nuo sausio vairuotojams Vokietijoje reikės mokėti daugiau

Nuo sausio vairuotojams Vokietijoje reikės mokėti daugiau

Lietuvos vežėjai nuo Naujųjų metų bus įpareigoti Vokietijos atsakingoms institucijoms davus užklausą įrodyti, jog savo vairuotojams už darbą Vokietijos teritorijoje moka daugiau nei dabar.

Spalio 26 d. Vokietijos Federacijos Vyriausybė priėmė sprendimą pakelti minimalų valandinį atlygį iki 8,84 Eur/val. Iki šiol Lietuvos vežėjai Vokietijos federalinei muitinei turėdavo pateikti dokumentus, kuriais jie deklaruodavo, jog moka ne mažesnį kaip minimalų nustatytą atlyginimą.

Vokietijos federalinei muitinės tarnybai pareikalavus, jie turi pateikti įrodančius dokumentus t. y. darbo sutartis, darbo laiko apskaitos žiniaraščius, pavedimų ir kasos išlaidų orderių kopijas bei darbo užmokesčio apskaičiavimo žiniaraštį, apie ne mažesnio kaip 8,5 Eur/val. atlyginimo mokėjimą už vairuotojo darbo laiką Vokietijoje (išskyrus važiuojant tranzitu).

„Nuo sausio 1-osios keisis tai, kad Vokietijos muitinei atsiuntus užklausą, vežėjai privalės įrodyti, kad vairuotojui už darbą Vokietijos teritorijoje nuo 2017 m. sausio 1 d. jie moka nebe 8,5 Eur/val., bet 8,84 Eur/val.“, – teigia ECOVIS tarptautinio konsultacinių paslaugų tinklo, kilusio iš Vokietijos, partnerio Lietuvoje Ecovis ProventusLaw advokatė Inga Karulaitytė-Kvainauskienė.

Dokumentų pateikimo tvarka apie įsipareigojimą mokėti minimalų valandinį atlyginimą Vokietijos federalinei muitinės tarnybai nesikeičia. Visi dokumentai, kaip ir iki šiol, turės būti pateikiami vokiečių kalba.

Prieš pradėdamos transportavimo veiklą Vokietijos teritorijoje, užsienio transporto įmonės turi Kelne esančiam Vakarų federaliniam finansų direktoratui (Bundesfinanzdirektion West) užpildyti specialią formą, kurioje turi būti nurodyta darbuotojo pavardė, vardas, gimimo data, veiklos Vokietijos teritorijoje pradžia bei numatoma trukmė, adresas, kur saugomi susiję dokumentai, patvirtinimas, garantuojantis, jog paprašius darbdaviai išduos minimalaus atlyginimo išmokėjimą vairuotojui patvirtinančius dokumentus. Svarbu žinoti, kad į minėtą minimalų atlyginimą įskaičiuojami ir vairuotojams išmokami dienpinigiai.

Rekomenduojame:
Elektroninių važtaraščių sistema – moderni, tačiau stringa
„Eurostat“ skelbia: judriausi krovininiai uostai
Naujos galimybės ir nepakitę mokesčiai kombinuotų vežimų srityje

Tags: , , ,

Jūsų komentaras