Norvegijoje – nauji reikalavimai vežėjams

Norvegijoje – nauji reikalavimai vežėjams

Norvegijoje – nauji reikalavimai vežėjams

Norvegija ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos vežėjams visada buvo ta šalis, apie kurią kalbama kaip apie griežtų taisyklių besilaikančią ir griežtai vežėjus kontroliuojančia. Nors šioje šalyje nauji reikalavimai kuriami ne taip sparčiai kaip, tarkime, Rusijoje, vis dėlto ir ši Skandinavijos valstybė kartais nustebina pokyčiais, susijusiais su transporto sektoriaus griežtesniu reglamentavimu.
Nuo šių metų liepos 1 dienos Norvegijos Vyriausybė pateikė vežėjams siurprizą. Nuo liepos 1-osios Norvegijoje įvesta prievolė mokėti kelių transporte dirbantiems vairuotojams minimalų valandinį darbo užmokestį.
Šiuo metu detaliai analizuojamas naujasis reikalavimas, taip pat jo taikymo teisėtumas tarptautiniame kelių transporte ir galimi reikalavimai vežėjams bei minimalaus darbo užmokesčio skaičiavimas.
Visa tai vykdo IRU sekretoriatas, bendradarbiaudamas su Norvegijos asociacija.
Pirminiais duomenimis, Norvegijoje naujasis darbo užmokesčio vairuotojams įstatymas bus taikomas vietiniam transportui (taip pat ir kabotažui) bei vežėjams, sudariusiems sutartis su Norvegijoje registruotais ūkio subjektais ir kertantiems Norvegijos sieną.

Rekomenduojame
„Protingo“ vairavimo gidas
Vaizdo registratoriai gali būti ne tik naudingi
Kokie pokyčiai vežėjų laukia šių metų LINAVOS kongrese?

Tags: ,

Jūsų komentaras