„Nepilotuojamų“ sunkvežimių era artėja

„Nepilotuojamų“ sunkvežimių era artėja

„Nepilotuojamų“ sunkvežimių era artėja

Apie ketvirtąją technikos revoliuciją, kurios reikšminga dalis – sunkvežimių judėjimas Europos keliais be vairuotojų – kalbama jau seniai, tačiau viešojoje erdvėje vis dar sunku atskirti, kur realybė, o kur tik fantazija. Pabandėme į šią temą pažiūrėti europiniu mastu, neapsiribojant vien tik tarptautine praktika, bet ir klausiant Lietuvos įmonių atstovų, ką jie mano apie tai, ar realu po keliolikos metų atsisakyti daugelio vairuotojų ir patikėti šį darbą „technikai“.

Europos Sąjungos struktūrose jau kuriamas veiksmų planas, kaip turėtų atrodyti „nepilotuojamų“ sunkvežimių era – ruošiami reglamentai ir kuriami komitetai, galintys kontroliuoti šios technologijos įdiegimą (nuo techninių dalykų iki teisinių, reguliacinių); atlikti bandymus šioje srityje; parengti naudojimosi tokiais sunkvežimiais taisykles ir reikalavimus.

Lietuvos įmonės – didžiosios vežėjų bendrovės – pastebi, kad kol kas toks ES planas atrodo daugiau utopinis, tačiau neatmeta galimybės, kad jei tai taps realybe ir bus galimybė įsigyti tokių sunkvežimių, tai veikiausiai ir bus padaryta. Pirmiausia eksperimentiniais tikslais, o paskui ir realiais. Tikimasi, kad lietuviai suspės laiku sureaguoti į rinkos tendencijas ir spės įšokti į „nepilotuojamų“ sunkvežimių traukinį, tačiau tam gali prireikti kelių dešimtmečių.

Rekomenduojame
Tobulėjančios logistikos paslaugos
Bendra rinkliava už kelius visoje Europoje – mitas ar realybė?
Jokių nakvynių vilkiko kabinoje!

 

Tags: ,

Jūsų komentaras