Nelegalai – pavojus transporto įmonėms

Nelegalai – pavojus transporto įmonėms

Nelegalai – pavojus transporto įmonėms

Transporto įmonių atstovai jau seniai kovoja su nelegaliais migrantais. Paskutiniu metu, kai į Europą pradėjo plūsti „pabėgėliai“, – kova dar labiau paaštrėjo. Specialistai pataria transporto įmonėms imtis griežtų prevencijos priemonių tam, kad nesusidurtų su tokia nemalonia situacija, kurią patyrė krovinių gabenimo įmonė UAB „Continent Transport“.

Įmonės UAB „Continental Transport” direktorius Rytis Petraitis pasakoja, kaip kartą sulaukė skambučio iš Didžiosios Britanijos pasieniečių. Jie informavo apie jų vilkiko sulaikymą dėl puspriekabėje rastų keturių nelegalų migrantų. Pasieniečiai įžvelgę, kad nelegalams į puspriekabę patekti padėjo vairuotojas, skyrė baudą.

Už nelegalų gabenimą vairuotojui skirta 1600 svarų, o įmonei 2000 svarų bauda. UAB „Continental Transport“ sumokėjo visą 3600 svarų baudą, tikėdamasi, kad vairuotojas vėliau grąžins savo skolos dalį. Vairuotojas išėjo iš įmonės ir, deja, dėl įvairių priežasčių vis atsisakydavo padengti savo baudos dalį, kol galiausiai įmonė buvusį darbuotoją padavė į teismą dėl žalos padengimo. Bylą laimėjusios įmonės direktorius kitiems transporto atstovams linkėjo nebijoti ir drąsiai bylinėtis su darbuotojais.

Smulkių ir vidutinių vežėjų asociacijos (SVVA) Generalinis sekretorius Sigitas Žilius pastebi, kad transporto atstovai su nelegalais susiduria jau senai. Jų gabenimo problema buvo aktuali visais laikais, tačiau paskutiniu metu šį problema itin paaštrėjo. Siekiant išvengti nemalonumų, S. Žilius pataria suinteresuotoms šalims bendradarbiauti ir tokias istorijas kaip „Continental Transport“ įmonės atvejis, kelti į viešumą ir nebijoti kreiptis į teismą, kad tokie vairuotojų „nuklydimai“ nesužlugdytų įmonių veiklų.

Rekomenduojame
Kodėl kilo sumaištis dėl „95 kodo“ kursų?
Techninę apžiūrą jau galima atlikti ne tik Lietuvoje
Diskutuota apie vairuotojų ir darbdavių problemas Lietuvoje

Tags: ,

Jūsų komentaras