Navigacijos sistemos gabenant krovinius – pagalba vairuotojui

Thomas Siepmann / pixelio.de

Navigacijos įranga vairuotojui šiandien – ne prabanga, o būtina darbo priemonė, ypač kai krovinius tenka gabenti tarptautiniais maršrutais. Navigacijos sistema keleriopai pranoksta įprastus žemėlapius. Ji padeda išvengti klaidžiojimo svetimos šalies keliais. Reikalingus obektus pavyksta rasti daug greičiau ir lengviau. Tai ženkliai palengvina vairuotojo darbą ir taupo laiką. Navigacijos sistemas, be to, susiejus su krovinio sekimo sistema, transporto įmonė gali tikėtis ir dar labiau apčiuočiamo rezultato – maršruto optimizavimo, sąnaudų taupymo ir kt.
Kai kuriose Lietuvos vežėjų įmonėse navigacijos sistemos naudojamos jau dešimtmetį. Pradžioje įranga būdavo įsigyjama užsienyje. Šiuo metu tai ne problema, tarp navigacijos sistemas siūlančių pardavėjų stebima nemaža konkurencija. Su kiekvienais metais gaminama vis tobulesnė įranga, kainos – patrauklesnės. Todėl dabar jau retenybė, kad vairuotojas į kelią išriedėtų su vilkiku, kuriame neįdiegta navivacija. Krovinių gabenimas naudojant navigacines sistemas per pastarąjį dešimtmetį išaugo ir tapo norma ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Prognozuojama, kad pasauliniai pardavimai augs šuoliais ne tik šį, bet ir ateinantį dešimtmetį. Laukiama, kad netrukus rinkoje atsiras dar pažangesnė navigacinė įranga, tarp gamintojų padidės konkurencija.
Navigacijos sistemos kelyje yra geras pagalbinis įrankis. Tačiau be gero vairuotojo iš tiesų jos yra bevertės. Krovinių gabenimas naudojant navigacines sistemas šimtu procentų neapsaugo nuo paklydimų, taip pat ir vairavimo klaidų. Kai kurie seni „kelių vilkai“ tyčia vengia navigacinės įrangos tvirtindami, kad panašios naujos technologijos lepina protą, vairuotojas kelyje tampa nepakankamai atidus. Draudikai savo ruožtu pastebėjo, kad navigacija ne visada prisideda prie saugaus važiavimo. Kai kada navigacijos įranga kabinoje įrengiama taip, kad riboja kelio matomumą, vairuotojas gali būti akinamas atspindžių nuo blizgaus monitoriaus ekrano.

Panašūs straipsniai

Autorius: BukMatomas

 

Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Jūsų komentaras