Medienos gabentojai perlenkia lazdą

nuotr. BFL

nuotr. BFL

Šis birželis tapo negailestingu kirčiu medienos gabentojams – kurį laiką tikrinimai jau buvo aprimę. Pasirodo, ne į gera. Tai leido įsisiautėti tiems, kurie, siekdami didesnio pelno, per sieną gabena neleistinus kiekius. Ypač didelis dėmesys šįkart buvo skirtas tiems, kurie vyksta į Lenkiją ne per Kalvarijos pasienio postą, bet renkasi kitus kelius, esančius Lazdijų rajone. Neretai tokios transporto priemonės randa būdų, kaip išvengti Lietuvos pareigūnų kontrolės.
Didžiausi nustatyti pažeidimai yra susiję su leistinos masės viršijimu. Pagal įstatymus galimas medienos krovinio svoris yra 40 t. Po patikrinimų paaiškėjo, kad net du Lenkijos vairuotojai vežė kur kas daugiau.
Vienu atveju nustatytas viršsvoris yra daugiau nei 48 t, kitu – per 52 t. Abiejų sunkvežimių vairuotojai buvo paprašyti nukrauti viršsvorį, o jų atvejai perduoti toliau nagrinėti atsakingoms institucijoms. Taip pat buvo identifikuotas ir darbo bei poilsio režimo pažeidimas. Tokie pažeidimai priskiriami prie labai sunkių, todėl sunkvežimius eksploatuojančios bendrovės turės mokėti dideles baudas.

Rekomeduojame
Vilkikų vairuotojų „pokštai“
Kas naujo Austrijoje: vilkikų eismo apribojimai
Vokietijoje vairuotojams draudžiama kassavaitinio poilsio laiką praleisti transporto priemonėje

Tags: , ,

Jūsų komentaras