Kaip Lietuvos logistikos bendrovės įveliamos į nelegalius atsiskaitymus?

Kaip Lietuvos logistikos bendrovės įveliamos į nelegalius atsiskaitymus?

Kaip Lietuvos logistikos bendrovės įveliamos į nelegalius atsiskaitymus?

Ne paslaptis, kad logistikos versle aibė sukčiavimo atvejų, į kuriuos neįsivelti reikia ne tik ilgametės patirties šioje rinkoje, išmanumo, nuovokumo, bet ir greitos reakcijos, analitinių įgūdžių. Aptariama istorija, kai Lietuvos logistikos bendrovės gavo užsakymą pervežti kelias tonas mandarinų iš Ispanijos į Rusiją, tęsiasi jau keletą metų. Teismai nėra užbaigti iki šiol. Kaip tai vyko?

Lietuviškos įmonės elektroniu paštu kreipdavosi užsakovas, kuris prašydavo nugabenti krovinį X į Rusijoje esantį terminalą ir informuodavo, kad už šią paslaugą sumokės kita įmonė. Tokia praktika yra legali ir galima, todėl Lietuvos bendrovėms tai nesukėlė įtarimų. Mat būna ir tokių atvejų, kai užsakovas paprašo už atliktą darbą išrašyti sąskaitą faktūrą jų skolininkams.

12 Lietuvos logistikos bendrovių už suteiktas paslaugas iš „machinatorių“ gavo per 70 mln. eur – už atliktus darbus tuomet atsiskaitymus padarė fiktyviai būtent šiam reikalui sukurtos įmonės.

Lietuvos įmonėms, įsivėlusioms į šią „schemą“ pavyko išvengti baudžiamosios atsakomybės, nes jos nežinojo, kaip veikia „schema“  ir neturėjo duomenų apie tai, kas iš tikrųjų bus daroma.

Rekomenduojame
Kokia tikimybė sulaukti sankcijų dėl medikamentų poveikio vairuotojams
Profesionalių vairuotojų prievolė – miegas
Kaip užtikrinti tolimųjų reisų vairuotojams didesnę pensiją?

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras