Latvijos keliai jau greitai bus apmokestinti

Apmokestinami keliai Latvijoje

Apmokestinami keliai Latvijoje

Latvijoje svarstomas papildomas mokestis – šį kartą tai bus mokestis už kelius. Naujasis mokestis turėtų įsigalioti nuo 2014 m. liepos 1 d. Latvijos susisiekimo ministras Anrijs Matiss teigia, jog vėlesniam laikui atidėlioti šio mokesčio nėra reikalo, nes Latvijos vežėjai jau dabar moka už kelius Baltarusijoje, greitai jų laukia mokesčiai ir Rusijoje. Šis mokestis numatomas sunkesniems nei 3,5 t automobiliams.

Asociacijos „Latvijas auto“ prezidentas Valdis Trezinš paprieštaravo ministrui. Pasak jo, dar nėra laikas šiam mokesčiui, nes 80 % pervežimų nukreipta į Rusiją. Taip pat akcentuojama, kad šis mokestis taip pat neigiamai paveiks ir jūrų uostų krovinių apyvartą. Šiuo metu  ES ruošiasi sugriežtinti sankcijas Rusijai, todėl šis mokestis visiškai sustabdytų tranzitinius pervežimus iš šios šalies.

Latvija viena iš paskutinių ES šalių, norinčių įsivesti šį mokestį. Baltarusija šį mokestį įsivedė dar 2012 m., o Rusija tai ketina daryti 2015 m. Šis mokestis priklausys nuo pakrautos transporto priemonės svorio, ašių skaičiaus, ekologinės klasės.

Rekomenduojami straipsniai
Transportavimo sąnaudas didina ir kelių mokesčiai
Kelių rinkliavos sistema Vokietijoje
Navigacijos sistemos gabenant krovinius – pagalba vairuotojui
 

Tags: ,

Jūsų komentaras