Krovinių vežimo į Didžiąją Britaniją ypatumai

Krovinių vežimo į Didžiąją Britaniją ypatumai

Krovinių vežimo į Didžiąją Britaniją ypatumai

Tiesioginių krovinių srautas iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją, palyginti su didžiosiomis Europos šalimis, nėra didelis. Laisvų krovinių pasiūla priešinga kryptimi krovinių ir transporto biržoje TC Truck&Cargo® taip pat yra menka. Tačiau Lietuvos transporto verslo dalyviams kelias į šią ES šalį yra gerai žinomas: pramonės, prekybos įmonių bei privačių interesų gijos driekiasi vis plačiau. Gabenami ne tik tiesioginiai kroviniai, Anglija laukia ir tranzitinių, pakeleivingų krovinių. Kaip patvirtina TimoCom transporto barometras, laisvi kroviniai į Angliją laisvo transporto ieško Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Paklausus laisvas transportas ir atgaline kryptimi.
Tačiau krovinių gabenimas į Didžiąją Britaniją pastaruoju metu susijęs su netikėtomis ir išties nemaloniomis kliūtimis. Krovinį į Angliją transportuojančiam vairuotojui nepakanka paisyti eismo taisyklių, CMR ir kitų tarptautinius pervežimus reglamentuojančių teisės norminių aktų. Tenka akylai stebėti, kad į priekabą ar puspriekabę neįsmuktų nekviestas pakeleivis.
Ypač akylam patartina būti Prancūzijos Kalė uoste. Prie perkėlos laukiančių vilkikų gali tykoti ne pavieniai asmenys, siekiantys nelegaliu būdu patekti į Angliją, o ištisos jų grupės. Vienas lenkų vairuotojas nufilmavo ir internete patalpino vaizdelį, kaip įžūliai grupė juodaodžių nelegalų (pasak vairuotojo, „turbūt visas jų kaimas“) mėgina įsibrauti į krovinines transporto priemones.
Nelegalių migrantų transportavimas vairuotojui gresia rimtais nemalonumais. Pagal Didžiosios Britanijos įstatymus, už vieną nelegalų migrantą galima skirti iki 2 tūkst. svarų baudą. Kad nelegalas įsibrovė be vairuotojo žinios, vėliau įrodinėk neįrodinėjęs – niekas tuo nepatikės. Tai galinčių patvirtinti liudininkų, apkaltintų nelegalų gabenimu, toli ieškoti nereikia. Jų yra ir tarp lietuvių. Vežėjų bendruomenė atjaučia vieną savo kolegą, kurio puspriekabėje migracijos tarnybos pareigūnai aptiko besislepiančius aštuonis juodaodžius, mėginančius nelegaliai patekti į Jungtinę karalystę.

Panašūs straipsniai
Krovinių paieška Vokietijoje – laisvi kroviniai
Degalų kortelės – yra iš ko rinktis
Pervežimų kainos ir vėl palankiausios siuntėjams

 

Autorius: BukMatomas

Tags: , , ,