Krovinių paieška – ekspedicinės veiklos licencijavimas

Kam gali būti reikalingas ekspedicinės veiklos licencijavimas?

Kam gali būti reikalingas ekspedicinės veiklos licencijavimas?

Kam gali būti reikalingas ekspedicinės veiklos licencijavimas? Tam, kad nebebūtų apgaudinėjami sąžiningi transporto įmonių savininkai. Dėl besikuriančių sukčių įmonių dažnai nukenčia sąžiningi vežėjai. Kol kas labai lengva sukčiauti, nes nėra jokių kontrolės institucijų.

Licencijuoti ekspedicinę veiklą reikia vien dėl to, kad žymiai sumažėtų įvairių apgaulės atvejų. Ir ne tik kitų vežėjų. Tikėtina, kad reglamentavus šią veiklą, sumažėtų ir nesąžiningų mokesčių mokėjimo atvejų, todėl nebūtų apgaudinėjama valstybė. Reikėtų turėti omeny ir tai, kad licencijavus ekspeditorių veiklą, būtų mažiau neišmanančių šios veiklos žmonių ir daugiau tinkamai paruoštų specialistų.

Akivaizdu, kad jei ekspeditorių veikla būtų licencijuota, būtų apeita labai daug problemų. Nuo finansinių apgaulių būtų apsaugotos sąžiningai dirbančių vežėjų įmonės, apdairiau būtų mokami mokesčiai ir ekspeditoriai būtų labiau kvalifikuoti.

Kol kas šią problemą dėl ekspedicinės veiklos licencijavimo kelia Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija LINAVA, o ekspeditorių asociacija LINEKA nelabai palaiko šios minties, nes, anot jų, asociacijos narių sąrašuose esančios įmonės ir taip ir kvalifikuotos bei patikimos. Visgi tokie argumentai nekelia pasitikėjimo vežėjams, mat jie yra tie, kurie labiausiai nukenčia bankrutavus mažai ekspedicinei bendrovei, turėjusiai ofisą bute su dviem kompiuteriais ir telefonu. Kol kas įstatymiškai nėra rengiami jokie aktai, skirti ekspedicinės veiklos reglamentavimui, tačiau šis klausimas nuolat keliamas įvairiuose ekspeditorių ir vežėjų susibūrimuose.

Rekomenduojami straipsniai
Geras transporto vadybininkas: koks jis?
Gabena pigiai, bet ar kokybiškai
Ekspeditorius – krovinių siuntėjo ir vežėjo tarpininkas

Tags: , , , , , ,

Jūsų komentaras