Krovinių ir transporto pasiūla: geresnių laikų ilgesys

Krovinių ir transporto pasiūla: geresnių laikų ilgesys

Europos ekonominė situacija skaudžiai atsiliepia transporto sektoriui. Kaip patvirtina TimoCom transporto barometras, kiekvieno kito vasaros mėnesio naujienos buvo vis blogesnės. Trečiąjį ketvirtį krovinių pasiūla nukrito žemiau vidurkio ir viršijo transporto pasiūlą. Krovinių ir transporto santykis dramatiškai svyravo ties santykiu 47:53. TimoCom vyriausiasis atstovas Marcel Frings situaciją apibūdino kaip pakankamai santūrią.

Liepos mėnesį transporto pasiūla buvo net 10 procentų didesnė nei krovinių pasiūla – krovinių ir transporto santykis sudarė 45:55. Nors vasara vežėjams visuomet būna sunkesnė, nes sumažėja krovinių, tokios prastos situacijos nebuvo jau seniai. Praėjusių metų liepą krovinių ir transporto santykis buvo 60:40, o dar ankstesniais metais tuo pačiu metu – 65:35.

Taip pat ir rugpjūčio mėnesį krovinių pasiūlymų kurį laiką mažėjo. Būtent rugpjūtį buvo pasiekta žemiausia trečiojo ketvirčio riba (43:57), ir situacija labai pamažu pradėjo keistis. Rugsėjo mėnesį barometras pagaliau išsilygino, krovinių pasiūla viršijo transporto pasiūlą: 53:47.

Europos transporto sektoriaus lyderė ir toliau išliko Vokietija. Tuo tarpu kai kitose šalyse ir toliau buvo jaučiamas krovinių trūkumas, kai kuriuose Vokietijos vidaus maršrutuose jie išaugo iki 77 procentų. Kaip prognozuoja M. Frings, panaši situacija išliks ir ketvirtąjį ketvirtį: normaliai funkcionuojanti Vokietijos transporto rinka pavyzdžiu bus taupymo politikos suvaržytoms šalims.

Tokia krovinių pasiūla, su kuria Europa pradėjo ketvirtąjį ketvirtį, aiškiai yra nepakankama. Ar pasikeis ši trapi situacija transporto rinkoje naudinga linkme jau šį ketvirtį? TimoCom vyriausiasis atstovas M. Frings tokios perspektyvos neįžvelgia. Kol visos pastangos skiriamos „skęstančioms“ ES valstybėms gelbėti, o kitos priverstos taikyti diržų veržimosi politiką, ekonomikos pagyvėjimo laukti artimiausiais mėnesiais nerealu. Nėra ekonomikos pagyvėjimo – nėra ir krovinių.

Panašūs straipsniai

Autorius: BukMatomas

 

Tags: , , ,