Krovinių birža: Patalą verčiau pasikloti iš anksto

Patalą verčiau pasikloti iš anksto

Sezoniškumas krovinių gabenimo rinkoje – realybė, kurios vis dar nepavyksta išvengti. Tolygūs ir nuolatiniai krovinių srautai tebėra vežėjų svajonė. Taip yra, nes transporto įmonės yra glaudžiai susijusios su gamyba ir vartojimu, nuo jų priklausomos. Vasarą sumažėja prekių vartojimas – šiltuoju metų laiku tarsi atitolsta buitiniai ir kiti rūpesčiai, sumažėja poreikis pirkti. Panaši situacija stebima po didžiųjų metų švenčių. Pirkimo štilis parduotuvėse tuojau pat neišvengiamai atsiliepia gamintojams, taip pat ir vežėjams. Kiekvienais metais būna tokių tarpsnių, kai vežėjams krovinių paieška tampa tiesiog galvos skausmu. Sezoniškumas yra vienas iš svarbių veiksnių, kurie skaudžiai atsiliepia transportavimo sąnaudoms – jos didėja. Auga ir pervežimo kainos. Vartojimo rinkos ir gamybos atoslūgių reguliuoti neįmanoma, kaip neįmanoma paveikti ir kitų sąnaudoms atsiliepiančių veiksnių, tokių kaip konkurencija, pervežimo atstumai ar valstybinis vežėjų veiklos reguliavimo mastas.
Ir vis dėlto. Nepaisant vartojimo bei gamybos sezoniškumo, savo įmonėje krovinių sezoniškumo išvengti galima. Tam yra logistika, tai jos abėcėlės sritis. Krovinių srautų atoslūgiams rimtos įmonės ruošiasi gerokai iš anksto. Patalą verta pasikloti iš anksto. Apdairumas konkurencinėje kovoje padeda pelnyti papildomų taškų. Verslas šiek tiek primena gerą šachmatų partiją: laimi tas, kuris numato kelis ėjimus į priekį.
Kokias pasitelkti priemones ieškant naujų pelningų maršrutų? Be abejonės, tai gali būti transporto įmonės komercinė paslaptis – asmeniniai ryšiai, rekomendacijos ir pan. Šiuolaikiškos, skaidriai veikiančios įmonės renkasi kitą kelią. Jos atidžiai seka aktualiame regione skelbiamus pervežimo konkursus ir juose dalyvauja, dar gerokai iki to laiko, kai tikėtinas krovinių srautų sumažėjimas. Gauti informacijos apie tokius konkursus ir netgi juose dalyvauti šiais laikais galima netgi neišeinant iš savo biuro. Krovinių ir transporto birža TimoCom savo vartotojams siūlo nemokamai dalyvauti konkursų skelbimo programoje „TC eBid®“, kuri informaciją apie realiu laiku vykstančius pervežimo konkursus pateikia iš visos Europos.

Panašūs straipsniai:Krovinių gabenimas:

Autorius: BukMatomas

Tags: , , ,