Kelių rinkliavos sistema Vokietijoje

Vokietija yra viena iš tų šalių, su kurios verslininkais Lietuvos vežėjai dirba ypač noriai. Traukia pelningi užsakymai, partnerių patikimumas. Ne paskutinės svarbos dalykas yra vokiška tvarka, juntama visose srityse, taip pat ir keliuose.

Kelių rinkliavos sistema Vokietijoje

Kelių rinkliavos sistema Vokietijoje

Galioja pažangi rinkliavos sistema Toll Collect, kuri buvo įvesta 2005 metais. Kelių mokestis Vokietijoje renkamas greitkeliuose ir tam tikruose federalinės reikšmės keliuose. Jis įgyvendina principą „moka naudotojas“ – surinktos lėšos skiriamos kelių infrastruktūrai gerinti. Kelių dangai labiausiai kenkia sunkusis transportas, todėl nuspręsta apmokestinti būtent transportą, kurio bendrasis svoris su kroviniu siekia 12 t ir daugiau. Kelių mokestis sunkiajam transportui priklauso nuo apmokestinamuose ruožuose faktiškai nuvažiuotų kilometrų, sunkvežimio taršos klasės bei ašių skaičiaus.

Kelių mokestis Vokietijoje renkamas nestabdant eismo srauto, neribojant automobilių greičio. Prie Toll Collect kelių naudotojo mokesčio sistemos prisiregistruojama automatiškai (kai automobilyje yra transporto priemonės prietaisas OBU) – tai užtikrina navigacijos technikos GPS ir mobiliojo ryšio komunikacijos GSM derinys. Automobilio prietaisą OBU per GPS pasiekia palydovinis signalas, ir sistema „atpažįsta“ apmokestinamu keliu važiuojantį sunkųjį transportą. Prie Toll Collect taip pat galima prisiregistruoti internetu ar kelių naudotojo mokesčio terminale.

Vokietijoje yra apie 12 tūkst. km mokamų greitkelių, daugiau kaip 2,2 tūkst. km nuovažų. Nuo praėjusių metų rugpjūčio kelių mokestis Vokietijoje pradėtas rinkti ir daugiau kaip 1,1 tūkst. km keturių eismo juostų federaliniuose magistraliniuose keliuose, sujungtuose su greitkelių tinklu. Kelių mokestis sunkiajam transportui vidutiniškai siekia apie 12,4 eurocentų už kilometrą.

Kelių infrastruktūros mokestis Vokietijoje kol kas renkamas tik iš sunkiojo transporto naudotojų, tačiau federalinė transporto ministerija svarsto galimybę ateityje įvesti kelių mokesčio rinkliavą ir lengviesiems automobiliams.

Panašūs straipsniai:

Autorius: BukMatomas

Tags: ,