Kaunas garsėja transporto infrastruktūros galimybėmis

Kaunas garsėja transporto infrastruktūros galimybėmis

Kaunas garsėja transporto infrastruktūros galimybėmis

„Kaunui atsiveria perspektyvios galimybės tapti svarbia Rytų Europos automobilių, geležinkelio, upių ir oro transporto kelių kryžkele. Toliau plečiant puikų susisiekimą tarp didžiausių Lietuvos miestų, Kaunas galės džiuginti infrastruktūros laimėjimais“, – teigė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Kaunas garsėja ne tik krepšininkais, įvairaus žanro festivaliais, bet ir išskirtine geografine padėtimi bei kaip puiki transporto ir logistikos vieta. Buvusi šalies sostinė patenka į transeuropinį transporto tinklą, kuris tęsiasi nuo Šiaurės jūros uostų Belgijoje ir Olandijoje iki Baltijos šalių ir Suomijos. Visa tai Kaunui atveria puikią galimybę kurti papildomą pridėtinę vertę logistikos sektoriuje.

„Kauno regiono įmonės sukuria penktadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto“, – pasakojo ministras R. Sinkevičius.

Šiais metais ketinama įgyvendinti keleivinių traukinių judėjimą europine vėže „Rail Baltica”, maršrutu Kaunas–Balstogė, kurio tikslas užtikrinti susisiekimą su Varšuva, Krokuva ir
Vakarų Europos miestais. O šių metų antroje pusėje planuojama rangos darbų pradžia
geležinkelio ruožuose: Jiesia–Rokai, Rokai–Palemonas, Palemonas–Kaunas.

2014 – 2020 m. Europos Sąjungos (ES) paramos ir CEF fondo lėšos „Via Baltica“ projektui finansuoti leis gauti apie 75,9 mln. eurų arba 16 proc. viso projektui reikalingo finansavimo. Bendro finansavimo dalis iš kelių priežiūros ir plėtros programos sudarytų iki 94,4 mln. eurų. Projekto metu planuojama sutvarkyti kelio ruožus tarp Kauno ir Marijampolės bei Kauno ir Panevėžio bei atlikti statybos darbus kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda.

Rekomenduojame
Žieminių padangų taisyklės Europoje
11 patarimų, kaip gauti norimą darbą logistikos srityje
Nauja kelių mokesčių sistema Belgijoje

Tags: ,

Jūsų komentaras