Kas vežėjams padės išvengti prastovų netolimoje ateityje?

Kas vežėjams padės išvengti prastovų netolimoje ateityje?

Kas vežėjams padės išvengti prastovų netolimoje ateityje?

Vienas iš didžiausių galvos skausmų vežėjams ir, aišku, vienas iš iki šiol neatsakytų klausimų, kaip efektyviausiai sumažinti savojo transporto parko prastovas. Juk prastovos sugeneruoja nemažus finansinius nuostolius, kurie neretai lemia įmonės veiklos gaires netolimoje ateityje. Sunkiasvorės technikos gamintojai jau kurį laiką, atsižvelgdami į šią opią problemą, svarsto, kaip padaryti, kad galima būtų pagelbėti logistikos verslui šioje nelengvoje situacijoje.

„Volvo Trucks“ vieni iš pirmųjų ėmėsi realių veiksmų situacijai pagerinti – jie apskaičiavo, kad vilkikų prastovas galima nesunkiai sumažinti iki aštuoniasdešimties procentų. Pagrindinis dalykas, kuris leis kardinaliai pakeisti situaciją, yra tai, jog bus padidintos prevencinės technikos priežiūros galimybės. Kaip tai vyks?

Sunkvežimių gamintojai penkerius metus vykdė tyrimą, kurio metu atidžiai stebėjo pusketvirto tūkstančio sunkvežimių, tuomet sukūrė kompiuterines simuliacijas, pagal kurias galėjo matyti, atsižvelgdami į techninius parametrus ir gedimus, kada sunkvežimiai turėjo daugiausiai prastovų (buvo tirtos aplinkybės).

Pagrindinis tyrimo tikslas buvo atsakyti, ko reikia, kad galima būtų sumažinti prastovas. Atsakymas rastas – realiu laiku stebėti, kaip veikia sunkvežimio sistemos, kaip vyksta darbas ir operatyviai reaguoti, nelaukiant, kada atsitiks problema ir transporto priemone suges. Svarbiausia – laiku ir nevėluojant užtikrinti, kad transporto priemonės techninė būklė yra gera ir kad galima jį saugiai eksploatuoti.

Taigi, jau greitai sunkvežimių vairuotojai ir vadovai gaus priminimus, kada ir dėl kokių priežasčių jie turi atvykti į servisą.

Rekomenduojame
Populiariausi sunkvežimiai tarp Lietuvos vežėjų
„Euro 6“ standartas: dar vienas žingsnis ekologijos link ar noras parduoti daugiau naujų sunkvežimių
TimoCom transporto birža, „Vičiūnai“ išvengia grįžimų atgal be krovinių

Tags: ,

Jūsų komentaras