Kada krovinius gabensime be TIR knygelių?

Kada krovinius gabensime be TIR knygelių?

Kada krovinius gabensime be TIR knygelių?

Logistikos rinkos dalyviai jau kurį laiką gyveno nežinioje, mat jiems ramybės nedavė klausimas, kaip gabenimų verslas keisis nuo gruodžio 1 d. Rusija nuo šios datos ketino nebepripažinti TIR knygelių, su kuriomis bendrovės buvo įpratusios gabenti krovinius ne vieną dešimtį metų. Ir staiga kaip perkūnas iš giedro dangaus nukrito žinia – terminas pratęstas iki kitų metų birželio 1 d.
Vieniems tai sukėlė pasipiktinimą, nes jie jautėsi apgauti: pradėjo analizuoti įvairias kitas rinkoje esančias galimybes ir išleido tam pinigų, kad tik nesutriktų įprastas darbas. Viena iš alternatyvų, kurias išbandė logistai, – gabenti krovinius su nacionalinėmis garantijomis. Šiam klausimui aptarti Lietuvoje netgi buvo surengtas seminaras, kuriame dalyvavo Baltarusijos muitinės atstovai. Vis dėlto po jo vežėjams aiškiau nepasidarė, nes niekas nekalbėjo apie tai, kaip bus, jei pasikeis Rusijos pozicija.
Visgi, nors Rusija aiškiai išreiškė savo ketinimus, Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU įspėja, kad gruodžio pirmoje pusėje Rusijos pasienyje gali kilti nesklandumų dėl TIR knygelių įforminimo. Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“ ragina vežėjus, kuriems nebuvo įformintos TIR knygelės, reikalauti muitinės pareigūnų paaiškinti, dėl kokios priežasties taip atsitiko. Apie tai logistikos rinkos dalyviai prašomi informuoti ir asociacijos vadovybę.
Vadovaujantis TIR konvencijos nuostatomis, senoji krovinių gabenimo tvarka vežėjams nesikeis iki 2014 m. birželio 1 d.

Panašūs straipsniai:

Autorius: BukMatomas