Bendra rinkliava už kelius visoje Europoje – mitas ar realybė?

Bendra rinkliava už kelius visoje Europoje –  mitas ar realybė?

Bendra rinkliava už kelius visoje Europoje – mitas ar realybė?

Europos Komisija viešai prakalbo apie tai, kad planuojama įvesti bendrą rinkliavą už kelius, kuri galiotų visoje Europoje. Tokiu atveju vežėjams būtų kur kas mažiau galvos skausmo rūpintis mokesčiais už kelius kiekvienoje iš šalių, kuriose yra eksploatuojamos jų transporto priemonės.

Šiu metu kiekvienoje Europos Sąjungos šalyje galioja skirtingi teisės aktai, reglamentuojantys, kiek ir už kokius kelius reikia mokėti. Kiekviena valstybė rinkliavų dydį nustato pati – jos gerokai skiriasi, jei lygintume tarpusavyje.

Taigi, šiuo atveju Europos Komisijos iniciatyva daugeliui atrodo utopinė, mat valstybės gina savo rinkas, bandydamos kuo daugiau uždirbti ir jau dabar neabejojama, kad bus sulaukta nemenko pasipriešinimo pasiūlytai galimybei.

Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas pastebi, kad ši iniciatyva atrodo įdomi, reali ir prideda, jog asociacija ją tikrai palaikytų. Mat, anot jo, vežėjams kyla nemenkų problemų dėl kelių mokesčių – reikia nuolat stebėti pasikeitimus, rūpintis skirtingais mokėjimo prietaisais ir dažnai dėl neapdairumo ar informacijos nežinojimo, sulaukiama nemažų baudų.

Rekomenduojame
Kelių rinkliavos sistema Vokietijoje
Nuo balandžio pirmosios įsigalios nauja Belgijos kelių mokesčių sistema
Transportavimo sąnaudas didina ir kelių mokesčiai
 

 

Tags: , ,

Jūsų komentaras