Elektroninių važtaraščių sistema – moderni, tačiau stringa

Elektroninių važtaraščių sistema – moderni, tačiau stringa

Elektroninių važtaraščių sistema – moderni, tačiau stringa

Nuo šiol krovinius vežėjai galės vežti tik prieš tai juos deklaravę elektroninėje erdvėje. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įmonėms suteikė galimybę bandomuoju režimu teikti elektroninius važtaraščius ir sąskaitas faktūras, tačiau verslininkai teigia, jog dabar reikia sugaišti daug laiko.  VMI ramina, kad iki to, kol viskas pradės veikti visu pajėgumu, į pasitaikiusias klaidas bus žiūrima atlaidžiai.

„Duomenų perkėlimas į elektroninę erdvę leidžia taupyti ir darbuotojų sąnaudas, ir vairuotojų darbo laiką, nes nereikia fiziškai ateiti pasiimti važtaraščių, saugoma ir gamta – sunaudojama mažiau popieriaus“, – teigė UAB „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa.

Praėjusią savaitę vos pradėję veikti i. VAZ ir i.Saf mokesčių inspekcijos posistemiai strigo, o kai kam net nepavyko prisijungti. VMI tikina, kad tai buvo tik laikini nesklandumai – esą nuo spalio 1-osios – sistema veikia tinkamai, net jei ir pasitaikytų kokių nors nesklandumų, porą mėnesių VMI į galimas verslo klaidas žiūrės atlaidžiai.

„Apie jokias baudas šiame etape netgi ir kalbos negali būti. Mes sakome, kad startavus sistemai įvairius trukdžius šalinsime bendromis jėgomis“, – informuoja VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas. Nors vienas iš VMI vadovų tikina, kad prieš paleidžiant naujas sistemas verslininkai buvo informuoti apie būsimus pokyčius, kai kurie verslininkai sako dar nesusipažinę.

„Kiek yra skelbimų, kursų, ar galimybių užsirašyti į konsultacinį susitikimą? Kol kas tokių nerandu, gal blogai ieškojau? Aš seksiu iinformaciją ir Lietuvos Pramonininkų konfederacija inicijuos, kad Finansų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija skirtų daugiau dėmesio žmonių mokymui ir edukacijai“, – kalbėjo Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Dalius Gedvilas.

Nuo spalio 1-osios visi PVM mokėtojai VMI elektroniniu būdu kas mėnesį arba kas pusmetį privalės pateikti sąskaitų faktūrų duomenis, o krovinius vežančios bendrovės informuoti kam, kas ir kur veža, kur pakraus ir iškraus, kiekius bei pateikti kitą svarbią informaciją.

Tags: ,