Degalų kortelės – yra iš ko rinktis

Degalų kortelės – yra iš ko rinktis

Degalų kortelės – yra iš ko rinktis

Išlaidos degalams sudaro ženklią transporto įmonės sąnaudų dalį. Jų mažinimas yra vienas iš rezervų didinti įmonės veiklos pelningumą. Pagalbos ranką vežėjams tiesia degalinių tinklai, mainais už lojalumą siūlydami nuolaidas degalams. Ne viena kompanija siūlo tarptautines degalų korteles. Jų pasirinkimas vis platesnis: DKV, E100, AS 24, UTA… Šios degalų kortelės, be kita ko, numato įvairių papildomų paslaugų.
Antai DKV degalų kortele galima naudotis daugiau negu 40 Europos šalių, susimokėti ne tik už degalus, bet ir prekes, mokamus kelius bei tunelius, interneto paslaugas ar netikėtą remontą. Su DKV taip pat galima naudotis kai kurių kitų sistemų nuolaidomis (pvz., Prancūzijos automatizuotos kelių mokesčio sistemos TIS/PL), susigrąžinti PVM už įsipiltus degalus. O štai su tarptautine E100 degalų kortele galima drąsiai keliauti per 23 Europos šalis, ne tik į vakarus, bet ir į rytus: Rusiją, Ukrainą ir kt. Panašiai kaip ir DKV, E100 turėtojai ta pačia kortele gali susimokėti už plovyklas, stovėjimo aukšteles, kelius, susigrąžinti PVM, sugedus automobiliui išsikviesti pagalbos kelyje.
Vežėjai tarptautines degalų korteles renkasi praktiškai – atsižvelgia į degalinių tinko geografiją, papildomas paslaugas, nuolaidas. Gerai, kad kelyje galima išsiversti be grynųjų pinigų, paprastesnė buhalterinė apskaita. Svarbi PVM susigrąžinimo korta. Euras prie euro, ir įmonei susidaro reikšminga suma.
Dėl patrauklesnių degalų įsigijimo sąlygų vežėjams aktyviai tarpininkauja Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, įrodydama narystės šioje organizacijoje naudą. Pagal grupinių pirkimų projektą asociacijos nariams sudarytos sąlygos „Lietuva Statoil“ dyzeliną įsigyti su minimaliu antkainiu. Projekte jau dalyvauja apie 150 įvairaus dydžio transporto įmonių, jų sąrašas kasdien ilgėja. Šį pavasarį „Linava“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su kaimyninės Lenkijos degalinių tinklu LOTOS. „Linavos“ nariai, turintys kreditines šio tinklo korteles, dyzeliną galės įsigyti didmenine kaina, be to, susigrąžinti 23 proc. dydžio PVM mokestį.

Panšūs straipsniai:
Scania Streamline – iki 8% mažesnės kuro sąnaudos
Šiuolaikinės krovinių paieškos tendencijos
Krovinių birža padeda išvengti brangių vežimų be krovinio

 

Autorius: BukMatomas

Tags: , , , ,