CMR važtaraštis

CMR važtaraštis

CMR važtaraštis

CMR važtaraštis – tai tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija, kuri reglamentuoja visų rūšių prekių vežimą sunkvežimiais. Šis važtaraštis naudojamas, kai krovinio pakrovimo ir iškrovimo vietos yra skirtingose valstybėse, iš kurių viena turi būti CMR konvencijos narė. Taip pat naudojant CMR, neatsižvelgiama į šalių buveinę ar pilietybę bei jis yra taikomas vien tik kroviniams, vežamiems kelių transportu (konteineriai, keičiamieji kėbulai nėra laikomi transporto priemonėmis).

Važtaraštis reglamentuoja atsakomybę už krovinio gabenimo metu padarytą žalą. CMR draudimu yra apdraudžiama vežėjo atsakomybė už krovinį, krovinio gabenimo, perkrovimo ar priverstinio sandėliavimo išlaidos, avarinių tarnybų išlaidos, teismo, advokatų ir kitos išlaidos, susijusios su krovinio sugedimu gabenant.

CMR galioja visose Europos Sąjungos šalyse. Važtaraštyje turi būti nurodyti šie duomenys: siuntėjas, gavėjas, pridėti dokumentai, krovinio kiekis ir rūšis, krovinio vežėjas, transporto priemonės valstybinės registracijos numeris. Svarbu tai, kad apsidraudus CMR draudimu, padarius žalą kroviniui, vežėjui tenka minimali rizika, nes patirtus krovinio nuostolius atlygina draudimo įmonė. Sudarius CMR draudimo sutartį, vežėjas gali planuoti įmonės sąnaudas ir yra apsaugotas nuo nenumatytų nuostolių. CMR suteikia papildomas garantijas abiems pusėms – ir krovinio savininkui, ir užsakovui.

Rekomenduojami straipsniai
Ką daryti, jei sunkvežimis sugedo krovinio gabenimo metu?
EURO 6: pliusai ir minusai
INCOTERMS

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras