Ar tikrai atslūgo vežėjų baimė dėl „Brexit“?

Ar tikrai atslūgo vežėjų baimė dėl „Brexit“?

Ar tikrai atslūgo vežėjų baimė dėl „Brexit“?

Po to, kai kovo pabaigoje Jungtinė Karalystė oficialiai pranešė apie savo sprendimą palikti Europos Sąjungą, diskusijos dėl „Brexit“ įgavo naują pagreitį ir kryptį.

Šiuo metu ekspertai, analizuojantys Lietuvos ir Jungtinės Karalystės galimus santykius po pasitraukimo iš ES, pataria siekti kuo lankstesnių derybų su JK, mat bet koks kategoriškumas bet kuriuo ateju atsisuks prieš Lietuvos vežėjus.

Pagrindiniai dalykai, kurie akcentuojami, kaip turėsiantys neigiamą įtaką po pasitraukimo, yra pasienio pralaidumo sumažėjimas, laiko sąnaudų padidėjimas, administracinių procedūrų pasunkėjimas. Logistai yra įpratę prie nuolatinių pokyčių ir ne pačių draugiškiausių veiksmų savo atžvilgiu tarptautinėse rinkose, tačiau šiuo metu sako dar negalintys tiksliai įvertinti galimų nuostolių.

Daugiausiai baimės kelia nežinia dėl muitų ir muitinės procedūrų pasikeitimų, mokestinės sistemos pokyčiai bei nauji reglamentai darbui JK rinkoje. Optimistinis scenarijus galėtų atrodyti taip: kuo mažesni procedūrų visose srityse pokyčiai – prekių ir paslaugų judėjime, logistikos procesuose, žmonių judėjime.

Rekomenduojame
Kaip Rusijos ir Baltarusijos nesutarimai paveiks Lietuvos vežėjus?
Aerodinamikos panaudojimas – nauja sunkvežimių era
Lizingas: kaip rinktis ir ko vengti?

Tags: ,

Jūsų komentaras