Ar Lietuvos ir ES šalių vairuotojų atlyginimai Vokietijoje taps „vokiški“?

Ar Lietuvos ir ES šalių vairuotojų atlyginimai Vokietijoje taps „vokiški“?

Ar Lietuvos ir ES šalių vairuotojų atlyginimai Vokietijoje taps „vokiški“?

Šiais metais nuo sausio pirmosios įsigalioja nauja apmokėjimo už vairuotojų darbą tvarka Vokietijoje: nustatytas minimalus 8,5 EUR už valandą (neatskaičius mokesčių) įkainis visų ES šalių vairuotojams, ne tik vokiečiams. Tokius reikalavimus Lietuvos vežėjų asociacijos LINAVA vadovybė sutiko labai skeptiškai ir viešai deklaruoja, jog tokie užmojai yra skirti saviems vairuotojams (vokiečiams) proteguoti ir taip išstumti iš rinkos kitų valstybių vairuotojus.

Kaip konkrečiai bus vykdoma naujoji tvarka ir ar Vokietijos institucijos ims griežtai kontroliuoti situaciją, dar nėra aišku, bet, tikėtina, kad po švenčių pradėję dirbti atsakingų organizacijų pareigūnai neliks abejingi aktyviai kontrolei. Vokietijos muitinė jau turi teisę iš vežėjų reikalauti įrodymų, ar tikrai lakomasi naujųjų reikalavimų – ar vairuotojams yra mokamas reikiamas įkainis. Tai įrodyti gali pateikti tabeliai, atlyginimo lapeliai. Šiuos dokumentus vežėjai privalo saugoti ne mažiau kaip dvejus metus.

IRU, siekdama išsiaiškinti, kas laukia tų įmonių, kurios nesilaikys nurodytos tvarkos arba padarys pažeidimų, kreipėsi į Europos Komisiją ir šis klausimas yra nagrinėjamas. Nors veiksmų imtasi daug, bet kol kas dar nėra aišku, kaip viskas vyks praktiškai. Ekspeditoriai jau dabar iš Lietuvos vežėjų reikalauja pateikti įrodymų, kad jie, vykdydami kabotažą Vokietijoje, tikrai gauna čia nustatytą bent jau minimalų valandinį atlyginimą.

Rekomenduojame
Vežėjai galės operatyviai sužinoti, kiek moka už degalus
Krovinių paieška – ekspedicinės veiklos licencijavimas
Vokietijoje vėl brangs keliai

Tags: , , ,

Jūsų komentaras